אירועי שנת 'הקהל' – שנת האחדות

ממשיכים את אירועי שנת 'הקהל' – שנת האחדותבסיורי סליחות  ליליים לכל המשפחה ברובע היהודי!
להיפגש עם שמש בית הכנסת ופייטן ירושלמי ולשמוע סיפורי חכמים ניסים וחסד  
סיורי קבוצות מידי ערב החל מ16/8 וסיורים לבודדים ב- 16/09 | 20/09 | 21/09
סיורי סליחות בשילוב הופעות בגן הארכיאולוגי  9/9/ ברי סחרוף | 10/9 דוד דאור |
 16/9 האחים זו ארץ | 17/9 שלמה גרוניך ומיכל אדלר

"מעמד הקהל", הוא המעמד בו התאספו כל עם ישראל ללא הבדל ובאחדות מלאה בכל סוף שנת שמיטה בבית המקדש. טקס מרגש רב-רושם של התקהלות והתאספות העם כאיש אחד בלב אחד, סמל של אחדות ושוויון, לשמיעת קריאת התורה מפי מלך ישראל. מ-1945 מתקיים המעמד בישראל ברציפות מדי שבע שנים בחוה"מ סוכות.

השנה, על פי החלטת ממשלה, הוחלט על קיום "שנת הקהל" בסימן אחדות ושוויון, במטרה לאחד את העם, לחבר בין כל המגזרים והקבוצות במדינה. במהלך השנה יתקיימו מספר אירועים במסגרת שנת ה"הקהל", כאשר כבר באוגוסט נפתחו חגיגות שנת הקהל באירועים, סיורים ופעילויות לכל המשפחה ומאמצע ספטמבר יתקיימו סיורי סליחות ליליים.
על פי החלטת הממשלה החברה האחראית לביצוע האירועים היא החברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי בע"מ.

מתחילת חודש אלול ועד יום כיפורים, הם ימי הסליחות, עוטה הרובע היהודי אווירה של קדושה. אלפי מתפללים מגיעים מהארץ ומהעולם לשטוח את תפילותיהם, הסמטאות הציוריות נמלאות צלילי פיוטים ובליל של שפות נישא באוויר.

מדריכי הרובע היהודי, המכירים את הרובע על פינותיו החבויות והסודיות, מזמינים למסע מרתק על אבני דרך מלאות היסטוריה ורגש. הסיור מתחיל בשער יפו, ובעקבות אגדות התקופה ממשיך אל הקארדו, לפגוש את שמש בית הכנסת המעיר את החכמים לסליחות בבית כנסת 'החורבה'. בתצפית המדהימה שעל גג בית הכנסת אפשר להרהר בעוצמתה של התפילה, ובקטנות האדם אל מול הבריאה, ערב השנה החדשה. פייטן ירושלמי ייצטרף אל הסיור ויעמיק את החוויה עם פיוטי סליחות של העדות השונות, בנעימות מלאות געגוע והתחדשות. מול ארבעת בתי כנסת ספרדיים ישמעו המטיילים על הכובסת שהתפללה אל דוד המלך שיושיעה ועל השופר שחיכה כאן תמיד לבוא המשיח, בבית כנסת הרמב"ן- על מחיה הקהילה בירושלים וכותב אגרת הענווה ומול ישיבת בית-אל- "יפגשו" את הרש"ש שתיקן סדר תפילה מיוחד למקובלים ואת הרב גץ ששיקם את הישיבה מהריסותיה והחזיר בה תפילה.
הסיור יימשך בביקור ברובע ההרודיאני, כמו סיור 'בתים מבפנים' של לפני 2000 שנה: המטיילים יצפו בתגליות מדהימות בהם בתי הכהנים העשירים, פסיפסים מיוחדים, כלי בית יוקרתיים, תחריט המנורה וגם המקוואות והמרחצאות שהיו מטהרים את הגוף ואת הנפש. לקראת סיום הסיור יעלה אל תצפית מדהימה על הכותל הדחוס במתפללים, יירד אל הנקודה בה הוצב דגם ענק של מנורת המקדש - שחזור שעשוי זהב טהור ובו משובצים גביעים, שקדים וכפתורים, יעבור בגן הארכיאולוגי ממנו היו עולים המתפללים אל הר הבית ובו נמצאת כתובת מדהימה שמעלה שאלה – האם מכאן תקעו בשופרות יום הדין שנשמעו בכל ירושלים? ובסיום הסיור יוכלו המטיילים להצטרף לאמירת סליחות בכותל המערבי.
בנוסף לסיורים הרגילים, יתקיימו בארבעה מועדים סיורי סליחות בשילוב הופעות. הופעה בגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון + סיור סליחות של שעה וחצי במרכז דוידסון הכולל גם חוויה וירטואלית. מספר המקומות מוגבל בהזמנה מראש בלבד.. המופעים יחלו בשעה 21:00 בגן הארכיאולוגי ומיד לאחריו סיור סליחות.
9/9- ברי סחרוף
10/9- דוד ד'אור
16/9- האחים זוארץ
17/9- שלמה גרוניך ומיכל אדלר

פרטים לסיורי הסליחות:
סיורי סליחות מודרכים  לקבוצות (החל מ25 איש)  יוצאים מידי יום החל מ16/8. מחיר לאדם בקבוצה 55 ₪.
סיורי סליחות מודרכים  לפרטיים ייצאו בארבעה תאריכים : 16.09  / 20/09 / 21/09
הסיורים ייצאו משער יפו בשעה 21:00 וימשכו  כ-3.5 שעות ברובע היהודי. מחיר לאדם בודד: 60 ₪. (המחיר כולל כניסה ל-3 אתרים -כניסה לבית הכנסת החורבה, הרובע ההרודיאני והגן הארכיאולוגי, פייטן, שחקן ושתיה חמה).
בהרשמה בראש!

לפרטים נוספים ולהזמנות : תיירות הרובע היהודי, *4987 או בפייסבוק 'אירועי הקהל ברובע היהודי'
לרגל שנת 'הקהל' הושקה אפליקציה תיירותית חדישה - : Camhere מצלמה מבוססת מיקום שתוכל לתת למבקר אינפורמציה חשובה: לעולם לא תשכחו היכן ביקרתם כיוון שבאמצעות האפליקציה תוכלו לראות את המיקום המדוייק גם כשתדפיסו את התמונות ותרצו לשלוח לחברים ובמקום לספר ולענות על אין ספור שאלות ולתת פרטים על האתרים התמונה תספר הכל: איך מגיעים, עלויות ומה אטרקטיבי במקום.


אתרי הרובע היהודי הם הראשונים להשתמש באפליקציה  ובכך מאפשרים למבקר באתרי הרובע ליהנות מחוויה מיוחדת שלהצטלם ולהעביר אינפורמציה בעזרת התמונה מבלי להתאמץ. כי על גבי התמונה מופיעים פרטי המקום בו הצטלמת עם אייקון וויז שיוכל לכוון אותך ולחזור למקום בו היית או לתת למכריך הזדמנות להגיע למקום בו אתה מטייל, בתמונות מאתרי הרובע יופיעו על התמונה גם אתר אינטרנט ועוד פרטים מעניינים. 

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

כבודו כל הפרקים! פרק סיום העונה

ברכת השחר עדות המזרח!

שעועית בסלק או טבחה בסלק ! וגם קוקלה!