מה לא עושים כדי לא לפגוע באהבה?...........

על וולנטיינס, סקס בחורף, ומה שביניהם...
באדיבות יוסי מצקל- רוקח ובעלים של חברת "דרורת"

לילות  החורף הקרים, הגשם, הרעמים והלילות הארוכים, הוולנטיינס שמתרחש בשיא החורף, והרי לכם כל הסיבות הנכונות לעלייה בתדירות יחסי המין בתקופת החורף.  לקראת יום האוהבים, שחל מדי שנה ב-  14 בחודש פברואר, נעמוד על הקשר בין וולנטיינס, סקס בחורף, ומה שביניהם – הואגינה הנשית.

גברים רוצים יותר סקס בחורף -  מסתבר שזה גם נכון, והוכח במחקר שנעשה לאחרונה. אז נכון.  גברים  רוצים סקס תמיד! אבל  מסתבר כי  בחורף הצורך הזה מתגבר וזו כבר עובדה.  המדענים גילו במחקר  כי גברים משתוקקים ליותר פעילות בחדר המיטות ויחסי מין בחורף.  הגברים שנבדקו במחקר, אף הראו סימני גירוי חזקים יותר לתמונות נשים,  בימים החורף הקרים, מאשר בקיץ.
במחקר השתתפו 114 גברים,  הם  נתבקשו  לדרג את רמת האטרקטיביות של כמה נשים,  בכל שלושה חודשים במשך שנה אחת.  אחת לשלושה חודשים, התבקשו הגברים לדרג  שני סטים של תמונות: סט אחד כלל תמונות פנים של נשים, סט שני כלל תמונות גוף.  החוקרים מצאו,  כי תמונות  הפנים של  הנשים, לא גרמו  לשוני במשיכה,  במהלך כל ימות השנה. עם זאת, התמונות החושפניות של גוף הנשים, גרמו לעוררות מינית גבוהה,  ובאופן ניכר  בחודשי דצמבר, ינואר ופברואר.  להבדיל משלושת חודשי הקיץ יוני, יולי ואוגוסט.סקס בריא וחשוב, הן לזוגיות והן לפרט. הוא נפלא לנשמה ולגוף,  טוב לעור, לתפקוד הלב והריאות,  למצב הרוח ולמה לא?   מחקרים רבים סיכמו, כי מי שמקיים יחסים סדירים,  סובל פחות ממחלות,  וגם התוצאות שהוא יניב, בעבודה ובחייו הפרטיים, יהיו טובות  יותר. ורומנטיקה?  יכולה להיות מדהימה, מרגשת, מקרבת ובטח מענגת, במיוחד בחורף ובעיקר אצל גברים.  אבל  אצל נשים, מתלוות ליחסי המין תוספות פחות מלבבות.
ברגע קיום יחסי המין, מופר האיזון בפלורה של הנרתיק, והוא הופך להיות חשוף להידבקות בנגיפים, פטריית קנדידה מחלות ועוד. אצל נשים,  יחסי המין יכולים להפוך מכיף גדול, למצב של כאב, אי נעימות, או חוסר חשק.  חוסר האיזון גורם לתופעות רבות. ה- PH  הופך לחומצי, הואגינה הופכת לרגישה ולא מוגנת. מה שבהחלט מצריך מנשים התייחסות וטיפול.

בלגן בנרתיק-  נרתיק בריא, הוא נרתיק שרמת הפלורה שלו  תקינה ומאוזנת.  פלורה תקינה מושפעת ישירות  מרמת ה- PH בנרתיק, כאמור, הרמה שלו חייבת  להיות מאוזנת.  האיזון הזה מתערער מסיבות שונות, ובעיקר  בשל דרך החיים בו אנו חיים. יחסי המין כשלעצמם מפרים את האיזון הזה, ועל כן, מומלץ לאחר קיום יחסים לדאוג להשיב את הפלורה לאיזון, באמצעות תכשירים ייעודיים כגון:   פלורה פלוס, מסדרת "מולטי ג'ין".

כסף קטן- סיבות נוספות יהיו  לחצים רגשיים, המתח, התזונה הגרועה, זו הרוויה בסוכרים, מלחים, צבעי מאכל ופחמימות. גם תכשירי רחצה (בעיקר מבושמים).  הטמפונים והתחבושות המבושמות, אלו הם המשפיעים החיצוניים. גם  שימוש בתרופות שונות, כמו משככי כאבים, אנטיביוטיקה, סטרואידים וגלולות נגד הריון.   כל אלו יפגעו באיזון ה PH .  ויחד אתו באיזון הטבעי של הפלורה בואגינה.

הפטרייה שלא אחרי הגשם – אחת התופעות היותר שכיחות בשל חוסר איזון לאחר קיום יחסי המין, היא פטריית הקנדידה.  היא מקשה על האינטימיות, מעיקה  ומפריעה מאוד לקיום יחסים.  מי שנוטה לסבול מתופעה זו, תעיד על גרד, הפרשות, צריבה ולפעמים גם ריח לא נעים והפרשות מרובות.  מבוכה בהחלט.
לרוב הבעיה לא תעבור מעצמה, וכך כל כמה שבועות או חודשים, היא תצוץ שוב ושוב. לפטרייה בנרתיק, השלכות גם על הזוגיות. 

מה עושים כדי לא לפגוע באהבה?
המפתח הוא באיזון - רצוי מיד אחרי קיום יחסי מין ללא קונדום, להשיב את האיזון לפלורה בואגינה, באמצעות תכשירים ייעודיים כגון: פלורה פלוס, מסדרת "מולטי ג'ין", וכן לשטוף בתכשירים ואגינליים ייעודיים.   נוזל הזרע משנה את החומציות הואגינלית ומאפשר לחיידקים גורמי מחלה ופטריות להתפתח על חשבון החיידקים הידידותיים/פרוביוטיים. תהיי מודעת לכך שבן הזוג שלך יכול להיות מקור לחוסר האיזון שלך. אז אם את סובלת מבעיות חוזרות ונשנות,  קחי פסק זמן והגיעי למצב כללי טוב כדי להגביר את ההתנגדות החיסונית שלך לחיידקים.
פלורה פלוס עשירה בפרה-ביוטיקה המגבירה את השגשוג של החיידקים הטובים, שומרת על פלורה מאוזנת ובריאה ומונעת התפתחות קנדידה.תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

כבודו כל הפרקים! פרק סיום העונה

ברכת השחר עדות המזרח!

שעועית בסלק או טבחה בסלק ! וגם קוקלה!