שני ספרים חדשים !


 

רוצה לצייר אותך / תמי רונן


ספרה החדש של פרופסור תמי רונן, המעניק לקורא הצצה נדירה לתהליך של טיפול פסיכולוגי גם חושף אותנו לסיפור אהבה מטורף של זוג שנפגש והתאהב.

רוצה לציר אותך הוא סיפור אהבתם הגדולה של מיכל – אלמנה, פסיכולוגית מאסכולת ה- CBT והפסיכולוגיה החיובית – ושל דני, ציר נשוי, בעל סטודיו לציור העובד עם אוכלוסיות מוגבלות.

סיפור המסגרת הוא תהליך טיפולי שבתחילתו מציעה הפסיכולוגית למאהב שלה עזרה מקצועית כדי שזה יצליח להיפרד ממנה, להתגבר על משבר הפרידה ולשוב לחיי נישואין יציבים בלא רגשות האשם המטלטלות את נפשו המיוסרת.

ספרה החדש של פרופסור תמי רונן, מעניק לקורא הצצה נדירה לתהליך של טיפול פסיכולוגי ובמקביל גם חושף אותנו לסיפור אהבה מטורף של זוג שנפגש ומתאהב

פרופסור תמי רונן משיקה ספר חדש שנכתב תוך 3 שבועות בלבד במהלך הקורונה, "החיים השתנו, הקורונה השתלטה והייתי אמורה לכתוב ספר נוסף על פסיכולוגיה חיובית. קמתי יום אחד ב-4 בבוקר עם משפט שהדהד לי בראש והתחלתי לכתוב את הספר בטלפון, ברשימות בטלפון ולא הצלחתי להפסיק". 

הספר "רוצה לצייר אותך" הנו ספר אהבה בין אלמנה לגבר נשוי. סיפור אהבתם שהתחיל בהתכתבות בפייסבוק בין מיכל פסיכולוגית מאסכולת הפסיכולוגיה החיובית ושל דני – צייר נשוי, בעל סטודיו לציור העובד עם אוכלוסיות בעלי צרכים מיוחדים. דני הציע לה חברות בפייסבוק, היא הסכימה והשניים החלו להתכתב. מדובר באהבה נדירה בין השניים וגם תיאורי המין והתשוקה לא מותירים שום ספק. בעקבות מערכת היחסים שהפכה לקשר מרגש ומלהיב אחרי 4 מפגשים בלבד, מעלה הספר שאלות מרכזיות לדיון: האם יש אהבות אסורות? האם נכון לאדם להתעלם ולהתנגד לאהבה שהוא חווה? מה תפקידה של אהבה? מהם בעצם גבולות?

פרופסור תמי רונן עוסקת מזה מספר עשורים בטיפול, בעברה היתה ראש האגודה לטיפול התנהגותי קוגניטיבי ונושא הפסיכולוגיה החיובית היה תמיד נר לרגליה. "אני מגיעה מרקע של תפיסה שצריך להיות בסדר, להיות הגונים וישרים עם כולם, לא טוב לך – לך תתגרש. הפעם באמצעות הספר, החלטתי להסתכל אחרת על העולם ולהעיז להגיד שאין מציאות אמיתית יש את מה שאנחנו מפרשים כמציאות" מספרת תמי.

הספר בנוי כסיפור מסגרת של תהליך טיפולי, בן 12 מפגשים, שבתחילתו מציעה הפסיכולוגית למאהב שלה עזרה מקצועית, כדי שהוא יצליח להיפרד ממנה, יצליח להתגבר על משבר הפרידה וישוב לחיי נישואין יציבים, ללא אותם רגשות אשם שמטלטלים את נפשו המיוסרת. 

ידוע לכל כי אין זה מקובל לטפל בבעיה כשהגורם המקצועי מעורב בה אישית, אך מיכל מצליחה לעשות זאת. ביודעה שהיא מומחית בתחומה היא מצליחה לעשות את ההפרדה, סומכת על עצמה ומהר מאוד היא מגלה ומתוודעת שבאמצעות הטיפול בדני היא בעצם מטפלת בעצמה. 

בטיפול בספר בכל מפגש מוצג נושא ודרך המטופל/המאהב חווים הקוראים את התהליך ואת המודל הטיפולי שעמו תמי עובדת בקליניקה שלה – מודל שנקרא פוזטיב CBT ,שמחבר בין הגישה ההתנהותית קוגניטיבית לבין פסיכולוגיה חיובית, מודל שתמי חקרה שנים רבות וכיום מטפלת ומרצה עליו. "המודל שפיתחתי, מספרת תמי, מעודד את המטופל לשינוי התנהגות כתוצאה מכלים ומיומנויות שהוא רוכש, בדגש על שינוי מחשבה שמביא לשינוי רגש, פיתוח מיומנויות שליטה עצמית, זיהוי חוזקות אישיות, חיבור למשאבים".

לאורך הספר הקורא מקבל תחושה שמדובר בשני סיפורים שרצים במקביל- האחד כל מה שקורה במהלך הטיפול והשני סיפור אהבה מטורף של זוג שנפגש ומתאהב. גם את סופו של הסיפור משאירה תמי לקוראים להחליט  כיצד הוא מסתיים. בספרה החדש בוחרת תמי להעביר מסר אופטימי "אי אפשר לחיות בלי אהבה, לכל אדם מגיע לאהוב ושיאהבו אותו ואני זכיתי להיות במערכת יחסים שבה הייתי אדם מאושר".

זהו ספרה ה-12 של פרופסור תמי רונן שרואה אור, בשנת 2016 פרסמה ספר אוטוביוגרפי בשם "אשתו של 11" , שעניינו חייו ומותו של הפסיכולוג פרופסור מיכאל רוזנבאום, עמו חייתה יחדיו 20 שנה. כיום היא אלמנה, אמא ל-3, סופרת מוערכת, מרצה מובילה בעולמות הפסיכולוגיה החיובית, היתה דיקן הפקולטה למדעי החברה באוניברסיטת

תל אביב
מחיר: 75.00 ₪
 "בדרך להיות את" רחל מדמוני

 

 

תכירו את המנטורית שמנגישה לחילוניות תובנות מהיהדות, מהקבלה ואת דברי הרב קוק ומשנה להם את החיים ואת צורת החשיבה

ובזמנה הפנוי הולכת לג'ימבורי עם בנה בן ה-4 ועם נכדה בן ה-3.5

 

רחלי מדמוני (43) אמא ל-6 ילדים, כשהקטן מביניהם בן 4, פוגשת בג'ימבורי את נכדה בן ה-3.5 יחד עם בתה הבכורה (24) מנישואים ראשונים. היום אחרי גירושים, פרק ב', יציאה לעצמאות, תרגול במשך עשור של שיטת ימימה היא משיקה ספר ביכורים חדש "בדרך להיות את", בהוצאת מדיה 10, ספר שיעזור גם לנשים חילוניות להגשים את עצמן בעזרת תובנות מהרמב"ם, הרב קוק, הקבלה ועוד.

 


רחלי מדמוני בת 43 נשואה + 6 ילדים ו-2 נכדים מתגוררת במעלה שומרון, הפכה להיות אימא בגיל 18.5 ובגיל 21 כבר מצאה את עצמה גרושה + 1 כשהיא מתחילה מחדש. רחלי הבינה שכלפי חוץ, הכול נראה טוב, היא למדה תואר של תעשייה וניהול, היתה לה עבודה נחשבת, חברות טובות ונראה כי יש לה הכול. אבל בפנים - היא לא מצאה את עצמה, לא היתה בטוחה בעצמה וגם לא ממש הרגישה אהובה.

כשהחליטה בגיל 20 להיפרד מבעלה הראשון, חזרה לתקופה לגור בבית הוריה ומיד נאלצה להתמודד עם החיים, פעם ראשונה לבד. אז גילתה את ימימה, היא הרגישה שהשיטה מדברת אליה, למדה ותרגלה במשך 10 שנים וקיבלה תשובות להרבה שאלות קיומיות שהטרידו אותה ובניהן – "מה אנחנו עושים פה?"

 


תוך כדי לימודים והעמקה בימימה הוסיפה לעצמה גם את לימודי "מגירות" אשר עסקו ברגשות, מערכות יחסים, סידור מגירות החיים, אותם למדה במשך שנים נטו עבור עצמה. "מאז שהייתי ילדה קטנה תמיד הרגשתי ריקנות, הייתי כותבת מכתבים לאלוהים על הריקנות הזו, שאני מחפשת להרגיש טוב בתוכי, ללמוד תכנים שממלאים אותי ועושים לי טוב. מצאתי ערך בתקשורת עם אלוהים".

הוריה של רחלי חזרו בתשובה בילדותה ובבית היו המון סיפורים של אלוהים וצדיקים סביב השולחן בשבת ורחלי התחברה לזה מאוד'. 

 

בגיל 23 הכירה את בעלה השני, בגיל 25 התחתנה מחדש ויחד עמו הביאה לעולם 5 ילדים. בהתחלה היא זוכרת את הקושי שבתה הבכורה חוותה בעקבות היחסים החדשים ופרק ב' שלה: מצד אחד נקרעה בין אבא ואמא ומצד שני לאמא יש זוגיות וחיים חדשים ומה החלק שלה בכל זה?

אז הציעה לה רחלי שכל אחת תיקח לעצמה מחברת ותשתף אחת את השנייה בסודות ובמחשבות שרצות לה בראש – זו היתה הפעם הראשונה שרחלי הצליחה להבין לעומק מה עובר על בתה והשתיים היו מאוד פתוחות וכנות אחת עם השנייה - עד היום!

 

בחיפוש אחרי מקום מגורים למשפחה החדשה, החליטו לעבור למעלה שומרון, שם פתחה רחלי את הקבוצה הראשונה שלה של ימימה. הקבוצה גדלה מפה לאוזן ועם השנים החלה רחלי לכתוב את התובנות שלה מיישום הכלים שרכשה בימימה, מגירות, הרב קוק, הרמב"ם וקבלה. לעסק קראה "אוויר לנשמה" ולפני 5 שנים החליטה להיכנס חזק לעניינים עם תהליך של מיתוג, השקיעה בשיווק, הקימה בלוג משלה, אתר והמשיכה ללמד קבוצות שרצות מפה לאוזן. 

 

כבר מהסתכלות על התמונות של רחלי רואים שהיא בן אדם צבעוני במיוחד, שאוהב לחיות את החיים, בחורה לא שקטה במיוחד, שהנוכחות שלה מורגשת בכל פעם שהיא נכנסת לחלל החדר. בילדותה למדה עיצוב אופנה, עוד מהימים שאביה היה בעלים של רפדיה ומתפרה והיה תופר מעילים לאופנוענים והיא זוכרת כיצד זכתה בתחרות עיצוב על מעיל שעיצבה בעצמה. מאז נדבק בה חיידק האופנה ואהבתה לבגדים, גם לסידור בתים וכעת גם לסידור מחשבות. 

 

 

 

 

 

 

 

 

בנוסף להנחיית ימימה ומגירות, רחלי תמיד היתה מאז ומתמיד חובבת עיצוב ולייף סטייל, כך שבתחילת הקורונה, ביחד עם בתה הבכורה, הקימו השתיים חנות בשם "בית העץ", חנות יד שנייה במעלה שומרון, שבה הן עורכות מסיבות של החלפת בגדים ומעודדות נשים מנתניה ועד מעלה שומרון להוציא בגדים מהבית, לעשות סדר בארונות ולהוציא בגדים מיותרים כי זה משפיע על המחשבות המיותרות – "זה בא ביחד" היא אומרת. 

 

במהלך השנים חוותה רחלי 4 הפלות, "הבנתי שמשהו עובר עליי והייתי חייבת לטפל בעצמי, מצאתי אז מטפלת של פרחי באך שעזרה לי להבין שאני צריכה קודם ללדת את העסק שלי ולהיות יותר מחוייבת אליו". אז החלה רחלי להעמיק יותר בכתיבת הבלוג והפוסטים באופן קבוע ומשם נולד הרעיון לכתוב ספר "בדרך להיות את".

 

ספרה החדש של רחלי שרואה אור בימים אלו, עוסק בכל מה שאישה מתחבטת עמו במסע חיים שלה ושואלת את עצמה: מה הזהות שלי? מה היכולות והכישרונות שלי? איך אני מתפתחת? איך אני מנהלת את המחשבות שלי? איך אני מנהלת את מערכות היחסים שלי? האם אני מרצה? איך אני חיה עם עצמי? מה אני יכולה לעשות כדי שהביטחון העצמי שלי יגדל? איך אני יכולה להגשים את עצמי?

 

הספר שיוצא לאור בהוצאת מדיה 10, נותן כלים לשקט ושלווה בחיים, מעניק בהירות, ספר פרקטי להתפתחות עצמית, המדבר בגובה העיניים ומשאיר אימפקט על נשים חילוניות ודתיות כאחד. הספר מתעמק בעובדה שהמחשבות שלנו, הרגשות שלנו והגוף שלנו, הם רק כלי עבורנו, המחשבות הן לא מי שאנחנו, הן רק כלים עבורנו ליצור את המציאות שאנחנו רוצות. המחשבות שלנו הן כמו גינה בבית : אנחנו שותלים את הרעיונות והמחשבות שלנו שמשרתים אותנו ומוציאים את מה שאנחנו לא צריכות, ככה אנחנו מטפחות את גינת חיינו.

 

כעת היא רוצה להקים בית ספר לחשיבה ושינוי מחשבה, עם תוכנית ליווי לנשים, קבוצתית ואישית, קורסים לניהול מערכות יחסים וניהול חרדות. גם שם תיתן הצצה בכל מפגש, לתובנות מגישת הרמב"ם, הקבלה, הרב קוק, ימימה ועוד "אלוהים אוהב אותנו כמו שאנחנו, כך נבראנו, מטרת החיים היא לצאת מקיבעונות ומהגדרות  אל מסע לכיוון האין סוף" מוסיפה רחלי.

 

רחלי בספרה החדש לקחה ידע רוחני והפכה אותו לפרקטי והנגישה רעיונות בריאים וקלילים ליישום בחיי היום יום, כאלו שכתובים בתוך היהדות בחלק הפנימי של הסוד. הספר מיועד להדרכה עצמית, נותן הצצה לשאלות ותשובות קיומיות שרצות לכולנו בתוך הראש. הספר מעניק טיפים לאיך לנהל מערכות יחסים, איך לסדר את הבית, לסדר את הראש, לסדר מחשבות, כאלו שמכוונות לכך שנוכל לחיות את החיים שלנו במלואם – כי זה תלוי רק בנו!

 

זהו ספר נוסף מהספרייה של מדיה 10 - הוצאת ספרים לאנשים פרטיים הרואה את עצמה כמקום להגשמת חלומות ספרותיים של כותבי פרוזה, סיפורת מקורית, שירה, ספרי ילדים ועוד. ניתן לרכוש את הספר ברשתות צומת ספרים וסטימצקי או ישירות 

מאתר החברה:http://www.media-10.co.il

 

 

 

                  תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

ברכת השחר עדות המזרח!

שעועית בסלק או טבחה בסלק ! וגם קוקלה!

טבחה בחצילים טריפולטאי!