i just call to say i love you!

מדברים עם הילדים על רגשות

האם אפשר לחנך ילדים לרגשות? האם יש נוסחה קבועה לשיתוף ברגשות? ואיך מגדלים ילדים שיודעים לדבר על הרגשות שלהם? כבר מגיל קטן, ויש גם משחקים ורעיונות להפעלות בנושא הרגשות.
הידעתם שלאדם יש שמונה רגשות בלבד: אהבה, שנאה, פחד, אושר, שמחה, כעס, דאגה, אשמה. כל השאר הם תחושות. הרגש שהאדם חש – זו עובדה.
התחושה שמובילה לרגש – זו כבר פרשנות אישית. נוסחה זו יכולה להסביר את המשפט: "עם רגשות לא מתווכחים". לא מתווכחים, אבל בהחלט מדברים! או לפחות כדאי לדבר.
בעיניי רגשות הם המקום הכי חזק בנשמה, כי רגשות הם עניין אמיתי, ושמחתי להכיר משחק חדש " אני אוהב אני אוהבת" . תוך כדי משחק מגלים מה הילדים אוהבים ומה שונאים ומה הם מסתירים .המשחק מעודד תקשורת בין האחים בין ההורים לילדים . בין חברים וחברות. כלי מצוין להגביר את השיח המשפחתי. ישבתי לשחק עם שני נכדיי הגדולים ומאוד נהנתי לשמוע מהם וגם גילתי דברים שלא ידעתי. ממש כייף של משחק והנאה מובטחת.לדעתי צריך לשחק את המשחק הזה בכיתה א כשהילדים לא מכירים אחד את השני יחד עם המורה. ולגלות מה הילדים חשים ומרגישים על המעבר מהגן לכיתה א וכך לראות מה עובר עליהם מבחינה רגישית ולעזור להם .

איך ילדים מבינים מה זאת אהבה? איך אפשר לדבר עם ילדים על אהבה וללמד אותם לבטא אהבה? משחק חדש ואוהב במיוחד מצטרף אל סדרת משחקי "נתת קבלת!", סדרת משחקי קופסה איכותיים המעודדים תקשורת, פיתוח כלים חברתיים ושיח רגשי עם ילדים. מיכל לאופר, יוצרת המשחקים שמובילים את קטגוריית משחקי התקשורת והשיח הרגשי בישראל, מספרת כי הרעיון למשחק התבשל בליבה כבר זמן רב. "הצורך שלי כבת להוריי, כאמא בעצמי, כבת זוג, כאחות, כחברה וכעוסקת בתחום המשחקים לילדים למצוא את המקום האמיתי העמוק של האהבה הוליד את המשחק. להתחבר לאני הפנימי שלי וללמד את עצמי לאהוב את עצמי ואת הסובבים אותי. אהבה זהו הבסיס הקיומי שלנו. אנחנו אומרים לילדנו מילות אהבה כבר מינקות, אך האם הם באמת מבינים את המשמעות ויודעים לבטא אותה?" מיכל מספרת, כי כיוצרת ומפתחת של משחקים רגשיים המתמחים בתחום רגשות היא חלמה להביא גם את נושא האהבה למשחק. "האפשרות שלי לסייע להפיץ אהבה בעולם ושיח על משמעות של אהבה מגיל צעיר היא חלק מהאידואלוגיה שלנו ב"נתת קבלת!", אנחנו מפתחים באהבה משחקים חיוביים עבור ילדים המעודדים אותם לחשיבה חיובית המאפשרים להם לגדול בסביבה תומכת תוך חיזוק הקשר עם הקרובים אליהם". את הצילומים למשחק החדש ערכנו בקיבוץ דן, היה לנו חשוב לייצר צילומים אותנטים של משתתפים מגיל 09-4 ילדים, הורים, סבים וסבתות מכל גווני האוכלוסיה, תוך הקפדה לייצר תמונות שאינן מפרידות בין מגדרים מתוך אמונה שבנים ובנות אוהבים באופן זהה. לצילום אריזת המשחק נבחרו יהב ויעלה )בני 5 מקיבוץ דן( , המשקפים יחדיו את ההטרוגניות והאהבה המשותפת. 
על המשחק החדש: מתאים לגילאי 3 ומעלה. מכיל 4 לוחות ו 27 כרטיסים עם צילומים מקוריים ומקסימים. המשחק מעודד לאהוב ולהביע אהבה, מפתח את יכולת הביטוי, מעודד חשיבה חיובית ומטפח שיח על רגשות. 
איך משחקים: בשלב הראשון של המשחק הילדים בוחרים את התמונות שהם אוהבים ומרכיבים לעצמם לוח אישי של הדברים שהם אוהבים. בכל פעם שהילד/ה בוחר כרטיס עליו לנמק את בחירתו במענה על אחת משתי השאלות: למה אתה אוהב את הכרטיס שהרמת? מה אתה אוהב בכרטיס שהרמת? בשלב השני של המשחק על המשתתף לבחור את הזוג, הכרטיס הזהה, לכרטיסים שבחר ולהניח כל כרטיס על הכרטיס הזהה לו. בסיום המשחק מומלץ לשוב לשיחה ולדיון על הבחירות שנעשו -מה אנחנו אוהבים? איך אנחנו מביעים את האהבה שלנו? אילן בחירות עשינו ובאילו העדפות אנחנו שונים זה מזה פיתוח תוכן: נטע סילוני 
להשיג החל מחודש מרץ בחנויות המשחקים המובחרות, סטימצקי, צומת ספרים ובחנות האון ליין נתת קבלת! מחיר: 99 ₪ 
עוד משחקים מסדרת נתת קבלת!: לחשוב טוב, לתת ולקבל!, מה אני מרגיש?, מה אני רוצה?, ערכים, נתת קבלת!, משחקים בערבית
 לחנות האון ליין שלנו  https://www.michallaufer.co.il/

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

ברכת השחר עדות המזרח!

שעועית בסלק או טבחה בסלק ! וגם קוקלה!

כבודו כל הפרקים! פרק סיום העונה