משפחה בטוחה בדרך!
שבוע בטיחות בדרכים 

שבוע הבטיחות בדרכים נועד להעלות את המודעות הציבורית לנושא הבטיחות בדרכים במדינת ישראל.מטרתו, להעמיק את מחויבותם של גורמי הממשל השונים למאבק בתאונות הדרכים ולהדגיש את החובה של כל אחד ואחת מאיתנו לקחת חלק פעיל בשינוי תרבות הנהיגה בישראל. השנה יתקיים שבוע הבטיחות בדרכים בין התאריכים י"ז עד כ"ד בחשוון תשע"ז, 18-25 בנובמבר 2016. ליחצו על הסרטון

שבוע הבטיחות בדרכים בסימן "משפחה בטוחה בדרך"
יום הבטיחות בדרכים יתמקד השנה בנושא "משפחה בטוחה בדרך", במטרה לקדם נורמות של בטיחות בדרכים במשפחה. 
המשפחה שלנו היא הדבר החשוב לנו ביותר, ונעשה הכול כדי לשמור עליה. הקפדה על כללי הבטיחות בדרכים היא גורם חשוב בשמירה על שלומם של יקירינו.
התנהגותנו כהורים משפיעה בצורה משמעותית  על התנהגותם של בני המשפחה שלנו. ככל שהמודעות שלנו לנושא הבטיחות בדרכים תהיה גבוהה יותר, ככל שנקנה לילדינו ערכים של בטיחות בדרכים ונהווה דוגמה אישית להתנהלות בטוחה בדרכים – כך נבטיח את שלמותה ואת אושרה של משפחתנו.  
ממחקר שערכה הרשות הלאומית בקרב 500 משפחות ישראליות נמצא, כי ככל שההורים מחזיקים בתפיסות, אמונות ודעות המשקפות התנהגות בטיחותית יותר בדרך, כך התפיסות האמונות והדעות של הילדים משקפות התנהגות בטיחותית יותר. כלומר, קיים קשר בין התנהגות בטיחותית של הורים לבין התנהגות בטיחותית של ילדיהם.
ממצאי המחקר מעידים על עוצמתה של היחידה המשפחתית בטיפוח התנהגות בטוחה בדרכים ובשמירה על חיי כל בני המשפחה.

בחודש נובמבר תקיים הרשות הלאומית הסברה נרחבת באמצעי התקשורת השונים בנושאים הקשורים למשפחה בטוחה ברכב. ההסברה תכלול קמפיינים ברדיו, פעילות ברשתות החברתיות, פרסום באינטרנט ועוד. בין שאר נושאי הבטיחות בדרכים,יינתן דגש מיוחד לסכנה בשימוש בטלפון הנייד בנסיעה, לחשיבות הליווי של נהגים צעירים ולאיסור לרכוב על אופניים חשמליים לילדים שטרם מלאו להם 16.

אירועי שבוע הבטיחות:שישי תרבות:
ביום שישי, 18 בנובמבר 2016 יתקיים אירוע שישי תרבות בבר אילן, בהשתתפות שר התחבורה, הבטיחות בדרכים והמודיעין חה"כ ישראל כ"ץ, ראש אגף התנועה ניצב ירון ידיד ומכובדים נוספים.
טקס יום הזיכרון לנפגעי תאונות הדרכים:
כמידי שנה, הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, בשיתוף משרד הרווחה והשירותים החברתיים ופורום פ.ע.ו.ל.ה, יקיימו את טקס  זיכרון לנפגעי תאונות הדרכים.
הטקס יתקיים ביום שני, 21 בנובמבר 2016 בשעה 19:30 בתיאטרון היהלום ברמת גן.
  
פעילות במערכת החינוך:
     תחרות "התמונה המשפחתית" לתלמידי בתי הספר היסודי בכל רחבי הארץ. במסגרת התחרות מתבקשים התלמידים לצלם תמונה משפחתית המעבירה מסר של בטיחות בדרכים, בדגש על משפחה בטוחה. ועדה שתבחן את התמונות המשתתפות בתחרות תבחר עשרה זוכים שיקבלו זוג אופניים וחבילת מיגון משפחתית. הפרסים יוענקו לזוכים בטקס חגיגי שיתקיים בכנס המחנכים הארצי ב- 26 לדצמבר 2016.
לחצו כאן לפרטים נוספים​

      הפקת מערך שיעור מיוחד לתלמידי בתי הספר היסודי לרגל יום הבטיחות. מערך השיעור יעסוק בתרבות של בטיחות בדרכים בתוך המשפחה, בדגש על התנהגות הילדים וההורים כנוסעים ברכב. המערך  יכלול סרטון אנימציה חדשני ודינמי,העוסק בהיבטים שונים של בטיחות בדרכים בתוך הרכב ובאחריות ההדדית של בני המשפחה לנסיעה משפחתית בטוחה.
פעילות בכנסת ביום השיא של שבוע הבטיחות– 22.11.2016:
   דיונים בוועדות הכנסת השונות .
  טקס מרכזי באודיטוריום הכנסת. בטקס ישתתפו יו"ר הכנסת חה"כ יולי (יואל) אדלשטיין, שר התחבורה, הבטיחות בדרכים והמודיעין חה"כ ישראל כ"ץ, השר לביטחון הפנים חה"כ גלעד ארדן, סגן יו"ר הכנסת ויו"ר השדולה למאבק בתאונות הדרכים – חה"כ חאמד עמר, שרים,  חברי כנסת ומוזמנים נוספים.

פעילות ברשויות המקומיות:
פעילות קהילתית חווייתית למשפחות: התנסות בסימולאטורים (רכב מתהפך, משכנע, סימולאטורי נהיגה, סימולאטור זמן-תגובה), הצגות והפעלות לילדים, עמדות הדרכה, חלוקת חומרי  הסברה,  קארטינג לילדים, חידונים נושאי פרסים, חתימה על אמנות זה"בו עוד.

הפעילות תתקיים במהלך שבוע הבטיחות בדרכים בכל רחבי הארץ. בערים ראשון לציון, באר שבע, צפת, כרמיאל, בני ברק, בית שמש, נצרת, רהט וטייבה יתקיימו אירועים רחבי היקף.​ 

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

ברכת השחר עדות המזרח!

שעועית בסלק או טבחה בסלק ! וגם קוקלה!

כבודו כל הפרקים! פרק סיום העונה