שחור זה באמת מרזה!

אז תשתי קפה טורקי
המלצה לשתות קפה לפני אימון  מיתוס או  שזה באמת עובד אני ניסיתי וזה אכן נותן אנרגייה לשעור הספורט ואני שומרת על משקלי המון זמן.קפה טורקי מבית קפה עלית מקדם בשנים האחרונות את המודעות לקשר שבין שתיית קפה שחור ופעילות ספורטיבית. במסגרת פעילות זו, נוצר שיתוף פעולה בין קפה טורקי לרשת סטודיו סי, כדי להעמיק את המודעות גם בקרב קהל שאיננו משתתף בספורט תחרותי, בדגש על נשים, ששותות פחות קפה טורקי. במסגרת הכנס נפגשו המדריכות עם רקפת אריאלי, דיאטנית קלינית במרכז הרפואי שערי צדק, המתמחה בתזונה וספורט ומלווה קבוצות ספורט מקצועניות וחובבניות למעלה מעשור. רקפת דיברה איתן על הסכנות שבצריכת אבקות חלבון ותוספי תזונה שאינם מפוקחים. היא דיברה על חשיבות תזונה מאוזנת המותאמת לצרכי המתאמנות ועל מזונות פונקציונליים אשר תורמים לתפריט מאוזן ובריא יותר וחשובים עוד יותר לעוסקים בספורט כמו קפה לפני אימון, המשפר את הסיבולת ואת כוח ההתמדה, מוצרי חלב לאחר האימון המקנים חלבון איכותי להתאוששות השרירים, דובדבנים, סלק, רימונים, כורכום ואומגה 3 כנוגדי חמצון ודלקת באופן כללי בתפריט. לאחר מכן ד"ר נעם פיינהולץ, חוקר ומרצה לתקשורת, דיבר על טכניקות להעברת מסרים אפקטיבית, שמניעים את המאזינים לפעולה.

קפה טורקי – מרזה או לא מרזה?

במהלך השנים נעשו לא מעט מחקרים, שכולם הראו כי שתיית קפה טורקי, וקפאין בפרט, יכולים בהחלט להעלות ברמות מסוימות את שריפת הקלוריות בגוף. ואכן, בעבר נשקל השילוב של הקפאין בתכניות לטיפול בהשמנה.
אבל לצערנו, מחקרים קצרי טווח בהם נעשה שימוש בקפאין או בקפה בנוגע לעלייה בשריפת הקלוריות והשומן, הצביעו על כך שפירוק השומנים וחמצונם עלה ב- 13% באנשים רזים דווקא. לעומת זאת, לא נרשמה עלייה דומה בשריפת השומנים בקרב אנשים שמנים.
השורה התחתונה היא - ששתיית קפה טורקי מסייעת יותר לאנשים רזים בשריפת קלוריות, מאשר לאלה משפיעה יותר על אנשים רזים מאשר לאלה הסובלים מהשמנה. יחד עם זאת, מחקר אחד הראה שבהשוואה שנערכה בין נשים רזות לנשים שמנות, הנשים השמנות העלו את חמצון (שריפת) השומנים כיום לאחר צריכת הקפאין. המסקנה היא - שקפה אכן יכול לסייע לירידה במשקל, אבל כדי שנוכל לנצל אותו לטובתנו – צריך להבין איך זה עובד בדיוק.
המסקנות: בזמן מנוחה, העלייה במטבוליזם השומנים לבדה, הנגרמת בשל נוכחות הקפאין, אינה מספיקה כדי לעודד את שריפת השומנים. עצם שחרור השומנים לזרם הדם בשל השפעת הקפאין, לא תגרום לשומנים עצמם להישרף בקצב מהיר יותר בצורה שהיא חד משמעית.
אז איך בכל זאת שורפים שומנים טוב יותר?
תשובה: משלבים קפה טורקי בשגרת האימונים.
כיוון שהקפאין מזרז ביחד עם האדרנלין את פירוק חומצות השומן ממאגרי השומן לזרם הדם, אנחנו נראה עלייה בחומצות השומן בדם לאחר שתיית קפה טורקי. זהו צעד ראשון וחשוב לשריפת השומן ולירידה במשקל, אבל כזה שאינו עומד בפני עצמו. השלב הבא הוא עידוד שריפת השומן על ידי הגוף. במנוחה זה לא קורה, כאמור, בצורה משמעותית, אבל בדיוק כאן נכנס האימון לתמונה. ניצול חומצות השומן החופשיות הנמצאות בזרם הדם על ידי השריר יכול לזרז את התהליך.
"סטודיו סי תציין השנה 27 שנות הצלחה. זוהי בעצם הרשת הגדולה  והוותיקה ביותר בישראל בתחום הספורט ופעילות גופנית לנשים. יש לנו את המוצר המדויק, המקצועי והיחידי שבאמת נותן תוצאות בזכות ההון האנושי של החברה. כשלקוחה מגיעה לסטודיו סי היא מגיעה לבית שמתמחה בפעילות גופנית ותזונה נכונה ורואה בכל אחת מהעובדות כגורם מקצועי שהיא יכולה להתייעץ עמו ולקבל ממנו המלצות בתחום: מאחראית המשמרת, ממנהלת הסניף, מהדיאטנית והמדריכה בשיעור. מטבע הדברים ומעצם המוצר שלנו את רוב הזמן בסטודיו הלקוחה מבלה עם המדריכה בשיעור. אני אישית מתעמלת בשיעורים ורואה איך הלקוחות מתייחסות למדריכה כאל הגורם המקצועי ברמה הגבוהה ביותר, כמו שפציינט מתייחס אל רופא. הן מרגישות, ובצדק, שיש כאן גורם מקצועי שיכול להמליץ להן בכל נושא בריאות הגוף והספורט. יש לנו מוצר מנצח והמוצר הזה הוא אתן, אז תודה רבה לכולכן", אמרה רו"ח סמדר אשכנזי רייויט, מנכ"ל סטודיו סי.
 
"למדריכות סטודיו סי ישנה השפעה חיובית על מתאמנות הרשת שרואות בהן מודל לדוגמא והן מהוות עבורן דוגמא אישית לדרך חיים בריאה ומאוזנת. למדריכות שלנו יש את היכולת לחולל שינוי בתפיסתן של המתאמנות ולגרום להן להפוך את הפעילות הגופנית לדרך חיים. הייחוד של מדריכות סטודיו סי הוא שבמהלך האימונים מעבר לביצוע והנחיית תרגילים, הן תמיד נותנות ערך מוסף והסברים מקצועיים. באופן זה הלקוחות מבינות ומפנימות טוב יותר את ביצוע התרגילים וההשפעה שיש לפעילות גופנית על גופן לטווח הארוך. טיפים על חשיבות ההתמדה, שמירה על תזונה נכונה ומאוזנת, ההשפעה שיש לפעילות הגופנית על בריאותינו הינם חלק מהמסרים שמוטמעים באימונים שלנו. לא מפתיע שיש לנו לקוחות של מעל 20 שנה! אחת מהן כתבה לי לאחרונה: 'אני תמיד אומרת שכולנו הולכים לעבוד כדי להתפרנס, אבל כמה מספק זה לדעת שהעבודה שלך היא האושר של הזולת'", אמרה גלית פרי סמנכ"ל ההדרכה של סטודיו סי.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

ברכת השחר עדות המזרח!

שעועית בסלק או טבחה בסלק ! וגם קוקלה!

כבודו כל הפרקים! פרק סיום העונה