על הקשקש כמחצית מהאוכלוסייה הבוגרת סובלת מקשקשים. מדובר בתופעה המתבטאת בקילוף תאי עור מתים מהקרקפת, והיא שכיחה יותר בקרב בעלי עור שמן.  
דיון בתופעת הקשקשים רלוונטי במיוחד בזמן חילופי עונות, או בתקופות בהן מזג האוויר יבש יותר.  קשקשים יכולים לנבוע גם עקב פעולות אינטנסיביות של צביעה, הבהרה והחלקת השיער וכן יכולה להיות ביטוי של מחלת עור הנקראת סבוריאה.
סבוריאה היא מחלת עור דלקתית שכיחה, הנובעת מהפרשה מוגברת של בלוטות החלב ומתבטאת בשטחי עור אדומים המכוסים בקשקשים יבשים או שומניים, ובתחושת צריבה וגרד. סבוריאה מופיעה בעיקר באזורי ה-T של הפנים (מצח, גבות, צידי האף), קו השיער ובעור הקרקפת, אך יכולה להופיע באזורים נוספים כגון איזור החזה.  סבוריאה קלה מתבטאת כקשקשים ללא דלקת, או אדמומיות. סבוריאה יכולה להופיע בגיל ההתבגרות, ונפוצה בעיקר סביב גיל 30-60 (שכיחות גבוהה יותר אצל גברים) או בקרב תינוקות עד גיל שנה.
ד"ר אורן כץ, מומחה לרפואת עור, מסביר כי סבוראה  (Seborrheic dermatitis)   הנה  דלקת  שכיחה  של  העור  הקיימת  בכ-5% מהאוכלוסייה  הכללית. בקבוצות מסוימות  כמו  תינוקות  או חולי  פרקינסון, היא  שכיחה  אף  יותר. סיבת הסבוראה  טיפולים אפשריים כנגד קשקשים וסבוריאה:
הטיפול הנפוץ ביותר לקשקשים הוא שמפו המבוסס על מרכיבים אנטי-פטרייתיים. מנגד, טיפולים נפוצים בסבוריאה של הפנים כוללים בעיקר טיפולים אנטי-דלקתיים כגון: קרמים המכילים סטרואידים . תכשירים אלו אמנם יביאו להקלה מהירה, אך שימוש ממושך בהם עלול לגרום לנזק חמור וארוך טווח לעור הפנים והקרקפת, וחלק ניכר מהאוכלוסייה מעדיף להימנע משימוש בסטרואידים.   
סבומדיס שמפו - מועשר בתמצית אגוז עץ הסבון המכילה חומרים פעילים המשמשים כסבון טבעי ובעלת פעילות אנטי-דלקתית ואנטי-פטרייתית.
סבומדיס קרם לחות לקרקפת הינו מוצר ייחודי המכיל תערובת צמחים רבים בעלי פעילות אנטי-דלקתית, אנטי-פטרייתית ופעילות המווסתת את הפרשת בלוטות החלב. מהווה טיפול יעיל גם במצבי אדמומיות וגרד של הקרקפת שאינם תוצאה של סבוריאה.
סבומדיס תרחיץ פנים- תרחיץ לעור שמנוני ומעורב המסיר ביעילות עודפי שומן הנובעים מפעילות יתר של בלוטות החלב. התרחיץ מכיל תמציות צמחים מרגיעות כגון מיצוי פורטולקה ומיצוי אגוז עץ הסבון בעל פעילות אנטי פטרייתית, המסייע בניקוי העור מגורמי זיהום חיצוניים
סבומדיס  קרם פנים הינו קרם לחות טבעי לעור פנים מעורב עד שמן המרגיע עור אדמומי, מגורה וקשקשי. הקרם מכיל חומרים פעילים מתמציות צמחים בעלי אפקט אנטי-דלקתי העוזרים לטיפול והרגעת העור כגון: אינדיגו ודי פוטסיום גליצריזט (חומר פעיל מתמצית ליקוריץ'). הקרם מועשר גם בחומצה היאלורונית, המסייעת לשמירה על לחות העור ובחומרים המווסתים את פעילות בלוטות החלב.

מוצרי קמדיס מיועדים לעור רגיש ומתאימים לשימוש ארוך טווח. המוצרים נמכרים ברשתות הפארם, בתי המרקחת ובתי טבע בכל רחבי הארץ.  
לבירור נקודת מכירה: 1800-350-320. בפייסבוק  קמדיס.  www.kamedis.com

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

ברכת השחר עדות המזרח!

שעועית בסלק או טבחה בסלק ! וגם קוקלה!

כבודו כל הפרקים! פרק סיום העונה