"דוקטור דבור" קוסמטיקה טבעית בגליל!

הרומן בין צמחיית הגליל לד"ר זיאד דבור החל לפני שנים רבות, למעשה כבר עם צאתו לאוויר העולם במרומי הר מירון בגליל.
זיאד בן למשפחה דרוזית נולד וגדל בכפר בית ג'אן בלב שמורת הר מירון, שמורת הטבע הגדולה והעשירה בצמחיית מרפא בארץ.
 את שנות הילדות בילה זיאד בצמוד לסבא שלו, איכר קשור בעבותות אהבה לאדמת הגליל. הסב והנכד עבדו זה לצד זה בכרמי הענבים, הפלחה ורעיית העזים. כך התוודע דבור למגוון צמחי הגליל השונים, שמע ואסף את סיפורי הצמחים הפיקנטיים והעסיסיים של ה"סבתות" וזקני העדה. אוצרות הידע המסורתי שעבר מפה לאוזן במשך מאות שנים, בתוך העדה הדרוזית ותושבי הגליל, עברו גם אל זיאד, שגילה כבר בילדותו, סקרנות עזה לחקר השפעות הצמחים על גוף האדם.
 
לאחר שנים מימש זיאד את סקרנותו בלימודי פרמקולוגיה וצמחי מרפא עד לקבלת תואר ד"ר במדעי הרפואה מהטכניון.

היום הוא מימש חלום ילדות לשלב ולמזג את הניסיון והידע המקצועי העשיר שלו עם אוצרות הטבע הגליליים וסיפורי המסורת ארוכת השנים עליה גדל.

להעמקת הידע וגילוי סודות צמחי הגליל ותכונותיהם הדרמו-קוסמטיים נדד ד"ר דבור בין הכפרים בגליל. בסיוריו הרבים גיבש תפיסה ייחודית לטיפוח היופי הנוצרת על ידי הטבע עצמו. יישום סיפורי הסבתות ושיטות עתיקות שהיו נהוגות באגן הים התיכון במשך אלפי שנים, מיושמות על ידי ד"ר דבור באמצעות הכלים של המאה ה-21. הכרה עמוקה עם המרכיבים הטבעיים שתורמים לתהליכים הביוכימיים והפיזיולוגיים של העור מהווים משאב בלתי נדלה בפיתוח וייצור סדרות המוצרים הייחודיים לשמירה על בריאות ומראה צעיר של העור.התולדה של ניסיון החיים והניסיון המקצועי העצום הינם מעבדות ד"ר דבור בע"מ ומרכז המבקרים בבית ג'אן, בלב שמורת הטבע הר מירון.


מפעל הקוסמטיקה והמעבדות ממוקמות בכפר הדרוזי בית ג'אן. המפעל החדש הוקם ב-2010 ומכיל מכשור חדיש ומדויק המותאם לשיטות ייצור מודרניות על פי תקנים בינלאומיים.
בכפר הדרוזי בית ג'אן, הגבוה ביותר באזור, בלב השמורה מירון, היכן שהריאות מתרחבות בהנאה לשאיפת אוויר צלול, והחושים מתעוררים אל מול הנוף הפראי של הגליל נמצאות מעבדות ד"ר דבור. בהם משלבים בין סודות צמחי המרפא הגליליים על פי המסורת הדרוזית והגלילית לבין הידע והטכנולוגיה של היום. צמחי המרפא הייחודיים של הגליל לא רק יפים לעין, אלא גם טובים לבריאות בכלל ולעור בפרט, מהם מכינים תמציות, שמנים אתריים ומי פרחים,מפתחים ויוצרים חליטות צמחי מרפא, מוצרי קוסמטיקה טבעית ודרמוקוסמטיקה ייעודית נגד הזדקנות העור.

קיבלתי להתנסות בחלב פנים וקרם יום   וזה הסיקור שלי מהתנסות במוצרים....

חלב פנים במרקם עדין ומיוחד, 
מסיר לכלוך ושאריות איפור, מאזן את העור ומשיב לחות. 250ml מחיר 75 שקל מנקה ביסודיות את העור משאיר את הפנים רעננות . מזה הזמן למרוח את קרם הלחות וזהו לצאת לדרך ליום עבודה . ממליצה בחום.

קרם לחות ייחודי המבוסס על תמצית עלי זית ותמצית סחלב, האורכידאה – 50ml מחיר 115 שקל
המרקם עדין ניספג מהר משאיר את העור רך ונעים למגע.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

ברכת השחר עדות המזרח!

שעועית בסלק או טבחה בסלק ! וגם קוקלה!

כבודו כל הפרקים! פרק סיום העונה