גם וגם! למה לבחור שאפשר את שניהם!


כאמא לילדים שבגרו, מסתכלת על הילדים שלא מוצאים את עצמם במציאת עבודה אחרי הלימודים כי קשה להם. כי הם לא למדו מקצוע ויש כאלה שסיימו בגרות ולא בא להם להמשיך ללמוד עוד, זהו נמאס להם ללמוד. אני רואה את הילדים שגודלים סביבי שאין להם חשק ללמוד רק לסיים את 12 שנות לימוד ולא משנה איך. אז פה אני באה להמליץ לכם מכל הלב על הפרויקט החינוך הטכנולגי - המקצועי. זהו מסלול לימודים מכיתה י עד יב. זהו מסלול שילדך יצא עם מקצוע לחיים. לפחות בהתחלה שיהיה לו במה להתחיל. תאמין תצליח זה מה שאני מאמינה ודוגלת בו. אם אפשר שהילד גם ילמד משהו שהוא יאהב וגם ייצא עם מקצוע - אז למה לא?

תפקידינו כהורים הוא לייעץ ולכוון את ילדינו במיוחד בכל מה שנוגע ללימודים. אנחנו רוצים שהילד שלנו יצליח וחשוב לנו גם שיעשה מה שהוא אוהב. לכן, המסלול טכנולוגי מקצועי נותן מענה לכך.

הורים לילדים בכיתות ט'/י'? מתלבטים יחד איזו מגמה כדאי לילד לבחור?

הכירו את המסלול הטכנולוגי המקצועי: גם בגרות וגם מקצוע
החינוך הטכנולוגי והמקצועי במשרד החינוך הינו מסלול לימודים המתחיל מכיתה י' ועד כיתה יב'.
החינוך הטכנולוגי נלמד בכ- 860  בתי ספר בפריסה ארצית מלאה, מדן ועד אילת. לומדים בו כ- 140,000 תלמידים, שהם 38% מכלל התלמידים בקבוצת הגיל.
החינוך הטכנולוגי מציע כיום 25 מגמות לימוד שונות, מגוונות, שמקיפות תחומי עניין רבים: הנדסת תוכנה, רובוטיקה ומכונות, אלקטרוניקה, מגוון מקצועות העיצוב, ביוטכנולוגיה, מקצועות הניהול העסקי, רכב, אפיה ובישול, חשמל, בניה ואדריכלות, תקשורת ומדיה, עיצוב אופנה וטיפוח החן ועוד.
מה נותן החינוך הטכנולוגי-מקצועי?
 1. מגמות הלימוד בחינוך הטכנולוגי מהוות קרש קפיצה אטרקטיבי הן למסלולי ההנדסה באקדמיה והן לשוק העבודה ולצורכי התעשייה של מדינת ישראל לשנת 2015.המגמות מתעדכנות מבחינת תכני הלימוד ומתחזקות גם בהתאם לצרכי התעשייה והאקדמיה.
 2. תלמידי החינוך הטכנולוגי והמקצועי יכולים לקבל תעודת מקצוע רלוונטית לצד תעודת הבגרות ובכך נפתחות הזדמנויות רבות יותר בשירות הצבאי ובהשתלבות בשוק העבודה בעתיד.
 3. תלמידי החינוך הטכנולוגי והמקצועי יכולים להמשיך ללימודי טכנאים והנדסאים.
 יתרונות הלימודים מקצועיים-טכנולוגיים

 1. לימודי מקצוע מאפשרים לתלמידים לעסוק במה שמעניין אותם ואהוב עליהם ובכך, להביאם למימוש עצמי.
 2. התלמידים ייטו יותר ללמוד את מה שמעניין אותם, את מה ש"מדבר אליהם" וקרוב אליו, תוך שימוש במגוון הכישורים שלהם, ובכך להצליח יותר בלימודים, בכל ההיבטים, גם העיוניים.
 3. תלמידים בחינוך הטכנולוגי יכולים לקבל גם תעודת בגרות וגם תעודת מקצוע.
 4. לימודי מקצוע פותחים מגוון אפשרויות בצבא ובכך לעשות שירות משמעותי.  כמו כן, פותחים אפשרויות בלימודי ההמשך וכן, בשוק העבודה מפאת הניסיון שהם רוכשים במהלך הלימודים.  
 5. מסלולי הלימוד בחינוך הטכנולוגי-מקצועי פותחו על מנת לאפשר למגוון התלמידים למצוא את תחום העניין של כל אחד מהם ובכך, להביא לידי ביטוי את כישוריהם האישיים.
 6. לצד למידה עיונית, התלמידים הטכנולוגיים-מקצועיים מתנסים בתחום הלימוד שבחרו באופן מעשי בסביבה עתירת טכנולוגיה שהופכת את חווית הלמידה למוחשית, מעניינת ומגוונת.
 7. מגמות הלימוד מותאמות לבנים ובנות גם יחד, לכל המגזרים השונים והייחודיים במדינת ישראל.
 8. תלמידי החינוך הטכנולוגי-מקצועי לומדים מקצוע מדעי כתשתית לחינוך הטכנולוגי, חלקם בלימודים מוגברים. בדרך זו, מתאפשרים מסלולי לימוד לבגרות מלאה עם התמחויות חדשניות ורלוונטיות.
 9. ביקוש גדול לבעלי ידע מקצועי בצבא – מבטיח לתלמידי החינוך הטכנולוגי-מקצועי שירות משמעותי והזדמנות לצבור ניסיון מקצועי ראשון בקריירה.  כמו  כן, ביקוש גדל והולך לבעלי מקצוע טכנולוגיים ברמת שכר טובה עם בטחון תעסוקתי גדול יחסית.

אפשר לסיים את התיכון גם עם בגרות וגם עם מקצוע, אז נכון לילדינו ללמוד את מה שהם אוהבים ולהצליח.


תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

ברכת השחר עדות המזרח!

שעועית בסלק או טבחה בסלק ! וגם קוקלה!

כבודו כל הפרקים! פרק סיום העונה