שלושה ספרים חדשים

שלושה ספרים שמספרים על המאפיה הרוסית . על העוקץ האיראני. ועל התחמשות איראן  על אירועים הסטורים ועכשוויים .


 חיסול גורלי מאת אלי עברון


סאגת המאפיה הרוסית בישראל

מי הורה על חיסול המאפיונר הרוסי הבכיר ביותר? 
ישראל רון, המתאושש מפציעה בעקבות תאונת דרכים קשה, מסיים קורס קצינים ומשתבץ כמפעיל סוכנים ביחידה הסודית 504. בהמשך, כשהוא בדרגת סגן ניצב, ובתפקיד ראש מפלג המודיעין ביאחב"ל, הוא נדרש לאתגר הנובע מגל חיסולים קטלניים, ובכלל זה חיסול בוס המאפיה הרוסית המכונה "סילבסטר", ולמניעת חיסולים נוספים שאותם מתכננים לבצע ראשי המאפיה הזו שהתאזרחו בארצנו בגל העלייה הגדול מרוסיה של שנות התשעים. גל, שטמן בחובו גם החדרת מרגלי קג"ב מושתלים רבים. 
במסגרת זו משתלבים בסאגת הבילוש, הריגול והמאפיה הרוסית הזו שמות מוכרים כגון ולדימיר פוטין, בוריס ברזובסקי, גרגורי לרנר, אנטון מלבסקי, אוליגרכים וראשי ארגוני פשע נוספים. כקצין מודיעין בכיר, ישראל רון מתמודד עם אתגרים קשים מבית ומחוץ, מגייס ומפעיל סוכנים ומקורות רמי דרג, עיקוב, בילוש והאזנות סתר, ועושה הכול כדי למנוע ממרחץ הדמים להגיע לרחובות הארץ. האם יצליח?  
זהו מותחן הפעולה הרביעי של הקצין הבכיר יוצא קהילת המודיעין, עורך הדין אלי עברון. בדיוק יוצא דופן, בפירוט נרחב ובכתיבה עוצרת נשימה וסוחפת, משלב המחבר בספרו דרמה, מתח גבוה ורומנים אסורים, על רקע סקירה היסטורית מרתקת וחסרת תקדים. וזאת, בהתבסס בין היתר, על ביוגרפיה אישית ושירותו בשנות התשעים בתפקיד ראש מפלג המודיעין ביאחב"ל (כיום להב 433).  

לרכישה ליחצו כאן

העוקץ האיראני מאת אלי עברון

כשהוא מתאושש מגירושין מכוערים, מוצב איש הביון הוותיק בן-גל באיטליה כראש שלוחת המוסד ברומא. על רקע איומי הגרעין האיראני להשמדת ישראל, ובצידם כוונות רצחניות לביצוע פיגועי נקמה כנגד יעדים ישראליים בחו"ל, הוא מוצא עצמו בלב פרשיית ריגול ומלחמת מוחות של גיוס והפעלת סוכנים עם המודיעין האיראני. במקביל נדרשים בן-גל ואנשי תחנת המוסד באיטליה לטפל בהתפתחות פלילית בינלאומית מסעירה, העוסקת באוצרות גזולים מיהודים בתקופת השואה, שבמרכזה עומדים רב מרצחים נאצי שנמלט מהדין ויחידת להב 433 הנמצאת בעקבותיו. בתוך סבך הפרשיות המודיעיניות המרתקות האלה עובר כחוט השני סיפורם האוטוביוגרפי של בני משפחת המחבר, ששרדו את השואה בוורשה שבפולין והעפילו לישראל במסע מופלא על פני יבשת אירופה דרך מעצר במחנה בריטי בקפריסין.
עו"ד אלי עברון נולד כדור שני בירושלים. הוא דובר ערבית שוטפת ובעל תארים בלימודי מזרח תיכון, גיאוגרפיה ומשפטים. המחבר שירת שנים רבות בקהילת המודיעין הישראלית שממנה פרש לגמלאות כקצין בכיר. מאז 2020 פרסם שלושה ספרי סיכול טרור, בילוש וריגול עכשוויים ביותר (פרגים של חמס; סיכולים מסוכנים) העוקץ האיראני הוא השלישי מתוכם. ספריו נכתבו בהשראת ניסיונו העשיר כקצין מודיעין, ובמיוחד בהשראת השנים הרבות שבהן שימש כמפעיל סוכנים. סיפורו האוטוביוגרפי, הידע והניסיון המבצעי הרב שלו, שזורים בעלילות ספריו.
לרכישה ליחצו כאן

אימת הגרעין מאת אפריים גזית

ההתחמשות של איראן בנשק אטומי מהווה איום גלובלי של השתלטות משטר שיעי קיצוני של האייתולות על מדינות באזור הים התיכון, בניסיון להחיות את ימי האימפריה הפרסית. הסכנה אינה נעצרת שם, משום שידן הארוכה של משמרות המהפכה מגיעה למקומות שונים בעולם, לפגיעה "במתנגדי המשטר": איראנים, יהודים או קורבנות רשע של לא-מעורבים.
אימת הגרעין מתאר את התארגנותן ואת פעולתן החבלנית של שתי קבוצות מחתרתיות, שנפשן קצה במשטר הדיכוי השיעי. בסיוע מקורות עלומים ממדינות חסרות שם פוגעים נציגי הקבוצות במתקני גרעין שונים באיראן, כדי להאט את קצב הצטיידות המשטר באורניום מועשר ובכך לעכב את הגעתה של המדינה לנשק שובר שוויון.
בשפה עשירה וברגישות רבה מתאר המחבר את האירועים – ההיסטוריים והעכשוויים – את השמחה של חברי הקבוצה בהצלחות ואת החשש והמתח שמא יתגלו וייתפסו – דבר שלו תוצאה אחת ויחידה. 

אפרים גזית הוא צבר יליד תל-אביב. שירת בצה"ל כקצין תותחנים בגדוד שדה ולאחר שחרורו פנה ללימודי רפואה באוניברסיטה העברית בירושלים והתמחה ברפואת ילדים בבית החולים "שיבא". כמומחה, השתלם בתורת החיסון ולאחר פרסום מחקרים רבים בעיתונות המדעית נתמנה לפרופסור מן המניין בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב. המשיך לעבוד במחלקת הילדים ולהדריך סטודנטים לרפואה עד פרישתו לגמלאות. אימת הגרעין הוא ספרו השני.

לרכישה ליחצו כאן


תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

כבודו כל הפרקים! פרק סיום העונה

ברכת השחר עדות המזרח!

שעועית בסלק או טבחה בסלק ! וגם קוקלה!