הכירו את יאמן סטריט!

מי שלא מכיר אותי אני נשואה  באושר לתימני,  ואם חשבתם  שאפשר למכור קרח לאסקימואים אז צדקתם! כי מי לוקח תימני  למסעדה תימנית?..........ואז חשבתי על בעלי. אין מצב לקחת אותו  למסעדת תימנים , כי הוא מכיר את האוכל התימני עוד מהבית והוא אומר לי מה יש לחדש באוכל תימני?... ואז הוזמנתי  למסעדת "יאמן סטריט" לקחתי אותו איתי כדי לראות ולאכול  אוכל תימני משודרג. עם נגיעות מרוקאיות מהשף דני בז"ה  שהוא חצי מרוקאי אבל גדל עם התימנים, וכך ספג השראה מהאוכל התימני. גם טעמנו ערק תימני אמיתי! הופתענו לטעום טעמים חדשים . בקיצור היה טעים מאוד יאמן סטריט מזנון שוק תימני מעודכן, אשר נפתח בימים אלו ברחובות. זהו אוכל מסורתי בטעמים בייתים, אוכל תימני משודרג.
המזנון מציע מגוון מנות מהמטבח התימני, בניצוחו של השף בני בז'ה.
החזון הקולינרי של יאמן סטריט מגיע מחיבור שלושת הדורות במשפחה - סבתא, אמא, והילדים, בתפריט בקונספט ייחודי, המשלב "סלואו פוד" ותבשילי פתליות, עם התאמה לקצב החיים העכשווי והמהיר.
המנות ביאמן סטריט נותנות כבוד למסורת ולטעמים המקוריים מבית אמא, תוך מתן ביטוי למפגש הטעמים המרתק אשר נוצר בכל שכונה בה התגוררו יוצאי תימן, מרוקו, תוניס, ואפילו פולין ושאר מדינות מזרח אירופה. החלפת הסירים והמתכונים בין השכנים יצרה שילוב תרבויות מסקרן וכך נוצר מטבח תימני ארץ ישראלי חדש.
כדור שלישי של יוצאי תימן - דור שנולד בארץ , אשר נחשף למטבחים רבים מסורתיים ומודרנים והמושפע מהמגמות העכשווית בעולם הקולינרי, אך נשמתו ספוגה בטעמים מבית אמא, שאף השף בני בז'ה לחקור מחדש את שורשי תרבותו. כך נולד תפריט יאמן סטריט אשר כולו לוקח השראה מהמטבח התימני של פעם, בהתאמה לימינו אנו.
יאמן סטריט מציעה שלל מנות מנחמות ועשירות בטעמים, המשלבות את העבר הנוסטלגי לצד ההווה הקוסמופוליטי.

מנות לדוגמא מהתפריט:

לזנייה סבאייה- דפי סבאייה ,בשר עגל טחון ,רוטב עגבניות שוק, מוגש עם סלט עלים ועגבניות. 38 ₪


לאחוחייה -שאוויה בקר/טבעוני בתערובת תבליני יאמן מגולגל בלחוח 38 ₪ או בפיתה 34 ₪
טביח האריש קרית עקרון סטייל- ירקות צלויים בתיבול יאמן סטריט, לצד בורגול חם בתיבול חוואיג' 32 ₪

צנעארייס-שתי שכבות לחוח מבושם בכבש ממולא בבשר עגל טחון הנצלות יחד בתנור אבן,מוגש לצד סלט עלאווי 44 ₪סלט טאבולה של עדנים- עשבי תיבול קצוצים, בורגול, בצל סגול, ג'עלה ופרי משתנה 32 ₪
סליידר קובניה- 2 קובניות בשרניות בתוספת בשר שאוויה וסלט עלאווי בקר\ טבעוני 38 ₪
מלאווח שרעבי- בשר עגל ושומן כבש בתערובת תבליני יאמן סטריט ,טחינה הר ברכה וחילבה, מוגש לצד סלט 42 ₪
 מה יש בסיר?........  משאירה לכם הפתעה תבואו ותגלו בעצמכם! רמז לא גחנון ולא קובנה

תגובות

הוסף רשומת תגובה

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

ברכת השחר עדות המזרח!

שעועית בסלק או טבחה בסלק ! וגם קוקלה!

כבודו כל הפרקים! פרק סיום העונה