מה אפשר לעשות משקייקי תה שתיתם תה תמחזרו

1. עיניים עייפות
עיניים נפוחות ואדומות יכולות להיות תוצאה של גירוי, עייפות או לילה של דמעות. בעוד ששקיות קרח או פרוסות מלפפון הם פתרון יעיל, שקיות תה הן פתרון יעיל אך גם חם. השרו את התיונים במים חמים, הניחו לתיונים להתקרר ואז הניחו אותם על העפעפיים כקומפרס.
2. שיפור הטעם של הבשר
לבשר יש טעם נהדר כשהוא מתבשל נכון, אבל כשהוא לא נעשה כראוי הוא יכול להיות תפל, יבש וקשה. הנה פתרון יעיל לבעיה כזו; השתמשו בתיונים משומשים כדי להכין מרינדה שתשיב לו את טעמו. 
השריית בשר קשה בתה שחור יכולה אף לרכך אותו.
3. ניקוי משטחי עץ 
תה יכול לשמש חומר ניקוי עדין לרצפות ומשטחי עץ, אפילו משטחי לינלאום. 
נגבו את רהיטי העץ והמשטחים עם מטלית או סמרטוט נקי הטבול במי תה מקוררים. העבירו מטלית יבשה לאחר מכן כדי למנוע כתמים.
4. הסרת שומן ולכלוך 
עפיצותו של התה תקטין את השמנוניות שהצטברה בסירים ובמחבתות. פשוט השרו את שקית התה המשומשת בתוך הכלי.
5. ניקוי שטיחים
נקו שטיחים עבשים ומלוכלכים על ידי פיזור עלי תה משומשים (יבשים) על השטיח. הניחו להם במשך 10 דקות ואז שאבו את השטיח. אם מדובר בשטיחים עדינים, ניתן לטאטא את עלי התה בעדינות.
6. ניקוי טביעות אצבע שומניות מזכוכית
תה יכול להסיר טביעות אצבע שמנוניות מזכוכית, ולגרום לה לנצנץ. פשוט שפשפו שקית תה לחה על משטח הזכוכית, או מלאו שפריצר בתה חלוט והעבירו ניגוב על מראות וחלונות.
7. ניקוי אסלה
השתמשו בתה כדי להסיר כתמים עקשניים שמצטברים בתחתית האסלה. השרו מספר שקיות תה במשך מספר שעות במי האסלה ואז הסירו אותם בעדינות והברישו את הדפנות.
8. נטרול ריח של דגים
כדי להיפטר מריח חזק של דגים, שטפו את הידיים בחליטת תה לאחר אכילה או הכנה.
9. טיהור אוויר
שקיות תה יכולות לספוג ריח מחניק שבמזווה, ברכב או בנעליים. הניחו כמה שקיות תה שאינן בשימוש על מגש קטן והכניסו לארון, לנעל או לרכב. הניחו להן לספוח את הריחות.
10. הסרת ריח רע מהרגליים 
טבלו את הרגליים בכל יום באמבט תה למשך 20 דקות. השתמשו בתה שחור להסרת ריחות חריפים במיוחד. העפיצות בתה תסגור את נקבוביות הזיעה שפולטות את הריח והטאנינים יהרגו את החיידקים.
11. הסרת יבלות ושלפוחיות
השרו שקית תה במים ואז הניחו אותה על היבלת במשך 20 עד 30 דקות. הקפידו להשליך את השקית לאחר השימוש.
12. הקלה על פצעים בפה
זרזו את תהליך הריפוי של פצעים בפה, דלקות חניכיים או דימומים על ידי נגיסה עדינה בשקית תה משומשת. תכונות הריפוי של התה ישככו את הכאב, יכווצו את כלי הדם ויעצרו את הדימום.
13. טיפול בכוויות 
במידה ואתם סובלים ממקרה חמור של אקנה או עור מגורה משיזוף או כוויה, השתמשו בשקיות תה משומשות כדי להביא הקלה. שטפו את האזורים הנגועים עם שקית תה קר, אך אם רוב העור זקוק להרגעה, הכינו חליטת תה באמבטיה וטבלו בה.
14 טיפול באקנה
רבים מוצאים כי שטיפת פנים בחליטה קרירה של תה ירוק היא פתרון יעיל לטיפול באקנה.
15. דישון צמחים
השתמשו בתה כדשן אורגני לצמחים בגינה ולעציצים. אפשר להסיר את שקיות הנייר ולערבב את עלי התה בתוך האדמה, מה שיעזור לצמחים לספוג מים ולשמור על לחות.
הפתרון יעיל במיוחד בקרב צמחים שאוהבים חומצה כמו שרכים, עצי הדר וגרדניות. במידה ואתם רוצים למנוע ממים לדלוף מתחתית האדנית, הניחו שקיות תה והן יספגו את המים.
16. ריפוי פצעים
הניחו שקית תה משומשת על חבורה טרייה כדי לרפא אותה מהר יותר. הטאנינים יסייעו לנימי הדם להתכווץ מהר יותר וכך הדימום ייפסק.
17. ריכוך וצביעת השיער
שטיפת שיער עם כוס תה יכולה להפוך אותו למבריק ורך למגע. הפתרון מומלץ רק לבעלי שיער כהה, כיוון שתה יכול לצבוע באופן זמני את השיער הבהיר. באותו הנושא, אם יש לכם שיער בריא ואתם רוצים להשיג מראה כהה יותר, שטפו את השיער בחליטת תה.
18. זירוז קומפוסט
זרקו עלי תה לערימת קומפוסט כדי לזרז את תהליך הרקבון האורגני. אל תשליכו את כל השקית, כיוון שהיא עשויה מנייר. במקום זה, רוקנו את התכולה פנימה.
19. מניעת פרעושים 
כדי להרחיק את הפרעושים מהכלב או החתול, פזרו מספר עלי תה יבשים ומשומשים סביב המצעים של חיות המחמד.
20. התאוששות מהירה
כדי להרגיע את איזור הזריקה, הניחו שקית תה רטובה להרגעה.


רק רגע שכחתי שאפשר לשתות  אותו לרוויה ושרק נהיה בריאים.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

ברכת השחר עדות המזרח!

שעועית בסלק או טבחה בסלק ! וגם קוקלה!

כבודו כל הפרקים! פרק סיום העונה