"דינוזאורים – ענקי הפטגוניה":
ראיתם ציפורים הבוקר? יכול מאוד להיות שמדובר בדינוזאורים!
הדינוזאורים אומנם נכחדו מהעולם אבל תערוכה חדשה מסוגה ב'פארק קרסו למדע' תחשוף בפנינו מה קרה שם באמת!  בתערוכה: מיצגי ענק, דגמי קני ביצים טורפים  ועוד.

תערוכת ענק מגיעה היישר מאירופה ל'פארק קרסו למדע' בב"ש ותציג שרידים אמיתיים של יצורים ימיים מארץ-ישראל באדיבות אוניברסיטת בן-גוריון בנגב והאוספים הלאומיים של האוניברסיטה העברית בירושלים. בתערוכה 25 העתקים של שלדי דינוזאורים מקוריים כשהגדול ביניהם מגיע עד ל- 17 מטרים.  עוד בתערוכה, חפירה פליאונטולוגית המאפשרת לגלות דגמי עצמות בארגז חול, חידות ואפליקציה ייחודית באמצעותה יכולים המבקרים לחקור את העולם בתקופת הדינוזאורים ועוד.
מבקרי התערוכה יזכו לראות שלדי דינוזאורים שיוצרו לאחר דגימות מאובנים שלמים ואותנטיים שהתגלו בפטגוניה וכן מאובנים מקוריים של יצורים ימיים שנמצאו כאן. בין השאר יוצגו שלדי הטורף הגדול ביותר שנמצא עד היום (Giganotosaurus carolinii) הג'יגנטוזאורוס – ורבקוזאורוס  (Rebbachisaurus) בו נמצאו לראשונה גסטרוליטים (אבנים קטנות בבטן השרירית המסייעות בעיכול המזון, בדומה לציפורים של היום בעלי הכנפיים שלא יכלו לעוף) ודינוזאורים כמו גם יצורי ענק שאכלסו את הים.
עוד יוצג בתערוכה ציר התפתחות אבולוציוני, החל מהדינוזאורים הראשונים ועד לציפורים. בנוסף, מוצגים מאובנים מקוריים של "מפלצות הים" שחיו ממש כאן באדמת ישראל, שבאותה התקופה היתה כולה מתחת לים טתיס.
השיא של התערוכה יתמקד בגילוי המשמעותי התומך בטענה כי הציפורים כפי שאנו מכירים אותם היום התפתחו מהדינוזאורים – בתערוכה עצמה נגלה איך בדיוק זה קרה, האם הדינוזאורים היו מסוגלים לעוף ומה הקשר בין השניים? במשך דורות נטו בני האדם לקשר בין דינוזאורים לזוחלים של ימינו. תגליות מדעיות מהשנים האחרונות, מציגות התפתחות הדינוזאורים באור שונה, ומקשרות את הדינוזאורים הקדומים דווקא לציפורים של ימינו. למעשה, כשאנו צופים בתרנגולת מהלכת או בטקס של חיזור טווס, אנו רואים דינוזאור.
מתי:
סוכות:
ערבי חג וימי שישי 10:00-15:00
ימי חג וחול המועד 10:00-18:00
שבתות 10:00-18:00

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

כבודו כל הפרקים! פרק סיום העונה

ברכת השחר עדות המזרח!

שעועית בסלק או טבחה בסלק ! וגם קוקלה!