בעקבות פרסום בכל בוטק על מכוני הלייזר חשוב שתדעוטיפול בלייזר
  בטוח להסיר שיער ואת הדאגה
מאת: מומחי "סינרון מדיקל" ענקית האסתטיקה העולמית
יצרנית מכשירי לייזר מתקדמים להסרת שיער
להסיר שיער, זהו מנהג ותופעה חברתית כבר עשרות שנים.  יש כאן נתון של דת,  אופנה ואפילו זה כואב אבל סוג של ענישה. השיטות רבות ומגוונות, בזמן שהדרך הנפוצה  ומהעתיקות ביותר, עד כה, היה הגילוח.
עם זאת  לאורך השנים האחרונות וכיום מכשירי הפחתת השיער לצמיתות תופסים תאוצה ונתח שוק משמעותי. נכון, יש ביקורות, סכנות ואפילו רמאויות, אך בדיוק כאן אנחנו נכנסים לתמונה ועושים לכם סדר בבלגן. המידע שתקבלו הינו מוסמך ואמין מאת המומחים של חברת "סינרון מדיקל", ענקית האסתטיקה העולמית, חברה ישראלית המפתחת טכנולוגיות בתחום האסתטיקה ומציעה מגוון רחב של שיטות להסרת שיער באמצעות לייזר או בטכנולוגיית הelōs  הייחודית המשלבת אנרגיית תדרי רדיו (RF) עם אנרגיה אופטית.  
קצת להבין יותר - לייזר
הסרת שיער בלייזר מבוססת על אנרגיית אור בעצמה גבוהה באורך גל אחד. קרן האור נקלטת על ידי הפיגמנט בשערה והופכת לחום, ובכך פוגעת בזקיק השערה ומשמידה אותו. עם השנים, השתכללו מכשירי הלייזר והמתקדמים ביותר הם ממשפחת ה- Gentle, של מותג הלייזר המוביל "קנדלה" (בבעלות סינרון מדיקל): ה - GentleLase Pro וה- GentleMax Pro.  מכשירים אלו מבצעים כמה סוגי טיפולים בנוסף לטיפול בהסרת השיער, כמו גם טיפול בחידוש העור ופיגמנטציה.
מכשירי הלייזר השונים להסרת שיער, פועלים באורכי גל שונים. מכשיר ה- Gentle Lase Pro  פועל באורך גל 755 ננומטר והוא בעל יכולת להסיר אפילו שערות עדינות ופלומתיות, כאלה הנפוצות במיוחד באזור הפנים. נוסף על כך, מכשיר ה- Gentle Max Pro  משלב שני אורכי גל: 755 ננומטר ו-1064 ננומטר לטיפול בכל גווני העור, כולל עור שזוף, ובמגוון רחב ביותר של גווני שיער.
לצד קרן הלייזר, למכשירים ממשפחת ה- Gentle מערכת קירור דינמי ייחודית ומוגנת פטנט (DCD), המפחיתה את תחושת הכאב באופן ניכר ועושה זאת בלי צורך בג'לים המלכלכים ולא נעימים או כבל מקור חיצוני אחר של קירור. חשוב לציין שהמכשירים מאושרים ע"י ה FDA האמריקאי, וה CE האירופאי והם בשימוש בקליניקות רפואיות וקליניקות אסתטיות בפיקוח 
הכללים שיעזרו לך-  להיות בטוח בתהליך
1.       דש לשמש - קרם הגנה, קרם הגנה ועוד קרם הגנה. לא להגיע לטיפול להסרת שיער מכל סוגיו, בזמן שאתם שזופים. לכן, מומלץ להימנע משיזוף ע"י השמש או מיטת השיזוף עד כמה שניתן, אם  מתכננים להסיר את השיער. השיזוף מגביר באופן ניכר את הסיכון לכוויות בזמן הטיפול.

2.       עור נושם - העור לפני הטיפול חייב להיות נקי מכל תכשיר טיפוח. לכן, אין להימרח בקרם גוף, בשמים, דאודורנט וכו'. אם קיימת אדמומיות קלה או אי נוחות לאחר הטיפול, ניתן להיעזר בביאפין כקרם מרגיע. אולם, אם התגובה ממשיכה גם לאחר יום, יש ליצור קשר עם המטפל.

3.      לא כואב להיות יפה - במידה ולאחר הטיפול הראשון גיליתם שהטיפול מכאיב, ממש אין צורך לסבול! ניתן לבקש אלחוש. קיימים סוגים רבים, מהם הידועים ביותר הם הלידוקאין ו"אמלה". האלחוש המתאים ביותר נקבע באופן אינדיבידואלי. כמו כן, ישנם מכונים אשר משתמשים בגז צחוק ובמכשירי קירור. כדאי לברר מראש מה האלחוש המקובל במכון. עם זאת, חשוב לבדוק כי אינך סובל מחסר של G6PD, המכונה גם "אלרגיה לפול". הפרעה זו אינה מאפשרת שימוש ב"אמלה" ועלולה להיות מסוכנת.

4.       שטח ההפקר - סה"כ ניתן לטפל ביותר מאזור אחד בו זמנית. יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון מה הוא סוג האלחוש המועדף. אלחוש מסוג ה"אמלה" לא מומלץ ואף עלול להיות מסוכן אם יימרח על שטח נרחב באותו טיפול, או באותו היום. ה"אמלה" נספגת בדם,  לכן לא ניתן למרוח אותה בשטחים נרחבים.

5.       כמו צמח בר - רצוי להגיע לטיפול כאשר אנו יודעים שאנו בצמיחה המלאה שלנו וזאת כדי שנפיק את המירב מהטיפול. כלומר, מאחר והלייזר עובד ע"י חימום השערה עצמה, הטיפול יעיל רק בזמן שיש שיער. לכן, במידה ומרטנו או הסרנו שיער עם שעווה, יש להמתין עד שהשיער יצמח. 

6.      רקע בריא - אין להגיע לטיפול אם אנו נוטלים רואקוטן או תרופות אחרות ללא בירור עם הרופא המטפל. כמו כן, היסטוריה של מחלות קשות / כרוניות (מחלה ממארת, אפילפסיה, זאבת, סוכרת, פסוריאזיס) או כל שינוי במצב הבריאותי,  מחייב התייעצות עם הרופא המטפל.


7.    החסידה בדרך! אם את בהריון, דחי את הטיפולים עד אחרי הלידה. כמו כן, אם את בהריון או מניקה, יש להתייעץ לפני שימוש ב"אמלה".

8.       לגלח או לא, זו השאלה  - ככל שעברת יותר טיפולים, השיער הופך ליותר דק ועדין. שיערות דקות מטופלות באופן שונה, לכן מומלץ לשאול את המטפל כיצד הוא מעדיף להגיע במהלך הטיפולים, האם לאחר גילוח, עם שיער, או אולי יום יומיים לפני הטיפול, כדי להתאים את הפרמטרים לשיער.

9.      סימן שצריך להיות זהיר - אם יש קעקוע, מומלץ לכסות אותו לפני הטיפול! אמנם זה תפקידו של המטפל, אך חשוב להבין כי הקעקוע עלול להיפגע מקרן הלייזר. נוסף על כך, התוצאה יכולה להיות כואבת ולהפוך לכוויה ואף עלולה לפגוע בשלמות הקעקוע.

10.  יותר חשוב מרייבנד - לייזר יכול להיספג ע"י העיניים, גם אם לא פגע בעין באופן ישיר.  לכן, כל הנוכחים בחדר חייבים ללבוש משקפי מגן.
לא הכל בפלוס- יש גם תופעות:
בידיים הנכונות, הלייזר בטוח מאוד!  עם זאת, אנשים עם עור כהה נמצאים בסיכון גבוה יותר לתופעות לוואי שונות. לכן, חשוב לשוחח על כך עם הרופא ואפילו לבקש בדיקה מקומית וכך לראות את התגובה של העור.
כמו כן, לא נכון להתחיל טיפול כאשר השיער רך ופלומתי. חימום המקום עלול לעורר זקיקים רדומים שנמצאים בתוך העור, מה שיכול להחמיר את המצב ולגרום לתוצאה הפוכה ולצמיחה פרדוקסאלית. 10% מהמטופלים סובלים מצמיחה פרדוקסאלית, זוהי תופעה של צמיחת שיער עבה וקשיח במקום השיער הרך שהיה בהתחלה. בדרך כלל, נשים סובלות מתופעה זו באזור הפנים וגברים באזור הגב העליון. 
חלק זה ייתרון
הסרת שיער בלייזר היא דרך נוחה ויעילה להסרת שיער, הטיפול הינו מהיר ועדין במיוחד, מקצר את משך הטיפול ואת מספר הטיפולים הנדרשים. נוסף על כך, באמצעות השיטות החדשות שהזכרנו קודם, ניתן לטפל בשיער פלומתי ובגווני עור כהים. כמו כן, במידה והטיפול נעשה ע"י רופא מוסמך ובאמצעות מכשירים בעלי תווי תקן, הוא בטיחותי למטופל. 

יתרונות הלייזר עולים על חסרונותיו, אפילו בעונת הקיץ. למרות שלא תמיד נוח לשמור על הכללים והדבר כרוך במאמץ, הלייזר ידוע ביתרונות שלו ובאיכות החיים שנזכה לאחריו. הוא נפלא לאנשים שסובלים מדלקת בזקיק השערה, ונטייה לצמיחה הפוכה. הוא מאפשר להישאר עם עור נעים ולא עוקצני  וחוסך  זמן רב בתחזוקה יום יומית.


תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

ברכת השחר עדות המזרח!

שעועית בסלק או טבחה בסלק ! וגם קוקלה!

כבודו כל הפרקים! פרק סיום העונה