להקת המחול במופעי בכורה "ככה" של להקת קולבן דאנס:*


*הבכורות של מופע המחול "ככה" של להקת קולבן דאנס יוצגו במהלך חודש במהלך חודש יולי*
בתאריכים 4.7 במגידו, 9.7 בתיאטרון חיפה, 12.7 ו-13.7 בסוזן דלל וב-18.7 בז'ראר בכר ירושלים.
פרופ' אמיר קולבן, מייסד להקת קולבן דאנס והמנהל האמנותי והכוריאוגרף שלה וסבא
לארבעה נכדים, עבר תהליך רפואי ראשון מסוגו בישראל להסרת גידול סרטני במוח
באמצעות לייזר כשהוא בהכרה מלאה וחזר לרקוד שבוע בלבד לאחר מכן
הבכורות של מופע המחול "ככה" של להקת קולבן דאנס, החורג מהגבולות המסורתיים של המחול ויוצר שיחה דינמית המשלבת שאלות כנות ומעוררות מחשבה עם קורטוב של הומור, יוצגו במהלך חודש יולי בתאריכים 4.7 במגידו, 9.7 בתיאטרון חיפה, 12.7 ו-13.7 בסוזן דלל וב-18.7 בז'ראר בכר. המופע שוזר את חייהם של רקדני הלהקה, התורמים ליצירה חוויות ורגשות, והופכים אותה ליצירה ייחודית ומשותפת.
*המופע "ככה" נותן תשובה ניצחת ומתסכלת לשאלה למה. הוא מבוסס ברובו על שאלות שהכוריאוגרף, אמיר קולבן, לא נשאל במהלך מפגשיו עם קהל ומראיינים בסוגי מדיה שונים.*
למה?
ככה.
אולי מפני שזה לא מנומס.
אולי מפני שלכאורה זה פשוט לא מענין את הציבור.
ואולי סתם ככה.
אבל בהרבה מקרים השאלות הפשוטות, אלה שלא נשאלות, כשאנחנו מסכימים לחקור אותן,
מחביאות תשובות שמלמדות אותנו על עצמנו ועל האחרים סביבנו
יותר מהשאלות החשובות והנחשבות.
חלק מהשאלות האישיות ביותר שקולבן מציג לעצמו ביצירה ככה נענות על ידי הרקדנים, ועל חלק גם הוא עצמו מעז לענות.
אבל גם השאלות שלא נענות כלל ונשארות תלויות באוויר מלמדות אותנו רבות על עולמם של היוצרים
בשנת 1996 הקים פרופ' אמיר קולבן, המנהל האמנותי והכוריאוגרף שלה מהקמתה ועד היום, את להקת "קומבינע" שלאחר עשר שנים הפכה לקולבן דאנס. אמיר קולבן עבר עבר הליך ראשון מסוגו בישראל בבית החולים איכילוב להסרת גידול סרטני במוח באמצעות צריבת לייזר כשהוא בהכרה מלאה. בזכות הטכניקה החדשנית והזעיר פולשנית של ד"ר עידו שטראוס, ניטור בזמן אמת, הוא חזר לרקוד שבוע בלבד לאחר הניתוח.
יצירותיו של קולבן, פרופסור באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים שבה כיהן כדיקן הפקולטה למחול בין השנים 2020-2015, הוזמנו על ידי תיאטראות ופסטיבלים רבים בכל רחבי העולם וזכו להצלחה רבה. הוא רקד במשך שנים רבות בלהקת בת שבע, בלהקת הבלט הישראלי, בתיאטרון המחול של האופרה בפרייבורג בגרמניה וגם בארצות הברית.
אמיר קולבן, גרוש בזוגיות של 14 שנה עם ורדה זילברברג, ואב לשני ילדים, הוא סבא לארבעה נכדים. קולבן: "המופע פונה לשאלות שבדרך כלל לא שואלים אותי כמו בן כמה אני. אני כבר בגיל שרק אנשים שמעריצים אותי מרגישים לשאול בן כמה אני. במופע אני מחבר בין הפרטי לחברתי, כולל השאלה 'איפה הבית שלך?'. כך למעשה שאלה שולית ופרטית הופכת לשאלה לאומית בעלת השלכות חברתיות".
מופע המחול "ככה" של להקת קולבן דאנס
מנהל אומנותי וכוריאוגרף: אמיר קולבן. מנכ״ל: צביקה מונסונגו. סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי: רן שחר. מנהלת חזרות: נועה רוזנטל. מנהל חזרות: אייל נחום. רקדנים ורקדניות: שחר כהן, לורלין אנדריי, דימה קומרוב, אלכסנדר קיסלב, מור בירגר, שרון כהן, אבון סלילג'אן והלנה שוקנכט. *קרדיט צילום: גיל רובינשטיין*
*9.7.23 תיאטרון חיפה*
*12.7.23 סוזן דלל*
*13.7.23 סוזן דלל*
*18.7.23 ז'ראר בכר*
'ככה' |טרום בכורה, תיאטרון חיפה

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

ברכת השחר עדות המזרח!

שעועית בסלק או טבחה בסלק ! וגם קוקלה!

כבודו כל הפרקים! פרק סיום העונה