KLIMT – כשמדע פוגש אומנות":

KLIMT 

התערוכה הבינלאומית המקורית של האמן הנודע גוסטב קלימט מגיעה למדעטק, המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בטכניון

 

התערוכה הרב-חושית המצליחה, שהוצגה בבירות העולם, מגיעה לראשונה לישראל. התערוכה חושפת את עולמו הסוחף של גוסטב קלימט, הצייר האייקוני, מהמפורסמים בעולם, ומשלבת פעילויות מדעיות מקוריות לכל המשפחה, הממחישות את המפגש המסקרן בין מדע לאמנות ומעניקות ערך לימודי חווייתי.


המבקרים נכנסים לעולם שכולו קלימט, שהתמחה בציורים השופעים צבע, קישוטים וזהב. במתחם המבואה אפשר ללמוד על חייו של האמן ועל תרומתו האדירה לאמנות. משם עוברים במנהרה מוזהבת של מראות אין-סופיות, המוליכה לאולם, שבו מוקרנות יצירותיו של קלימט במופע מהפנט של 360 מעלות, בליווי אורות וצלילים. בתערוכה מגלים מחדש את "הנשיקה", אחד מציוריו המפורסמים, שהפך לאייקון תרבותי מהמוכרים של המאה העשרים, במוצג תלת-ממדי בטכניקת אנמורפוזה. ולבסוף – מתחם מציאות מדומה, הלוקח למסע בין יצירותיו, המתעוררות לחיים בתלת מימד – מומלץ מגיל 12.


בימי התערוכה יתקיימו במוזיאון הפְעָלות מדעיות מיוחדות לסקרנים הצעירים: סדנה לציור באמצעות מגנטים, סדנת "סחרחרות צבע" לציור בהתזת צבע על דיסקיות, קיר ציור אינטרקטיבי, מופע ציור באמצעות מטוטלת והדגמות מרתקות בנושא אור וצבע, שבהן יגלו איך ייצרו צבעים לציור בתקופות שונות, איך השפיע ייצור הצבע על יצירות האמנות ומה הקשר בין אורות לצבעים. במעבדת "פאב לאב" של המוזיאון תתקיים בתשלום סמלי נוסף סדנה ליצירת תמונה תלת-ממדית בהשראת האנמורפוזה של תמונת "הנשיקה" המוצגת בתערוכה, כולל הדגמת הכלים לייצור דיגיטלי. 

התערוכה והפעילויות מתווספות ל-5,000 מטרים רבועים של בילוי משפחתי, הנאה ולמידה בתערוכות הקבע של מדעטק, עם מאות מוצגים אינטראקטיביים להפעלה עצמית במגוון עצום של נושאים מדעיים מרתקים בפארק המדע הפתוח, המאפשר התנסוּת פעילה במוצגי ענק הממחישים עקרונות מדעיים, ובמתחם ההתנסות לגיל הרך, המשלב משחקים עם חוויית הבנה מדעית-טכנולוגית.

יוסי אני, מנכ"ל מדעטק: "אנחנו שמחים לארח תערוכה בינלאומית מצליחה ועוצמתית של צייר מהמפורסמים בעולם. כיום אין אפשרות אחרת לצפות בכל יצירותיו של קלימט במקום אחד, והטכנולוגיה החדשנית, המעוררת לחיים את יצירותיו באופן המפעיל כמה חושים גם יחד, מנגישה אותן גם לילדים צעירים, שלא בהכרח מזדמן להם לפגוש אמנות קלאסית ולהתחבר אליה. החשיפה המוקדמת לאמנות, לצד החיבור לפן המדעי והטכנולוגי באמצעות ההפעלות הייחודיות למוזיאון, הן חוויה לימודית מפתחת ובלתי נשכחת".

אמיר שור, אוצר התערוכה: "כמוזיאון מדע מוביל, מדעטק מעודד סקרנות, יצירתיות ודרכים לא שגרתיות להתבונן בטבע. אין כמו אומנות על מנת לפתח תכונות אלו ומכאן הקשר הכל כך חזק בין אומנות לבין מדע. תערוכת הקיץ היא סופר טכנולוגית, ומאפשרת מבט מיוחד אל תהליך היצירה. זוהי חוויה תרבותית ומהנה באיכות הגבוה ביותר, שאסור לפספס. מצד אחד, אין תחליף להתבוננות מקרוב ביצירה מקורית, אבל מצד שני, יצירות מוגדלות בחדר הקרנה עצום, קילוף השכבות בצורה דיגיטלית כשברקע מוזיקה קסומה ותפאורה, מאפשרים חיבור רגשי חזק, וחקר המתאים לזמננו". 

 


"KLIMT – כשמדע פוגש אמנות": מדעטק – המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בטכניון, רחוב שמריהו לוין 25, חיפה, מיום שבת 9.7. מומלץ לשריין מקומות ולרכוש כרטיסים מראש דרך אתר האינטרנט במחיר 80 ₪ לכרטיס. מחיר ברכישה ישירה בקופה: 89 ₪ לכרטיס. עד גיל 5 הכניסה חינם. לשעות הפתיחה ולשעות הפעילויות יש להתעדכן באתר המוזיאון: https://www.klimt.madatech.org.il/

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

ברכת השחר עדות המזרח!

שעועית בסלק או טבחה בסלק ! וגם קוקלה!

כבודו כל הפרקים! פרק סיום העונה