מלאך להשאיל מאת סיון קיש

וואי וואי כמה דמעות זלגו לי כשסיימתי את הספר המהמם הזה. לפני שנתיים אבי נפטר ולפני שלוש שנים נפטרה גם אימי. זה החזיר אותי אליהם. הלוואי והיה לי מלאך כזה להשאיל להחזיר לרגע קט את הורי  היקרים. 
איזה כיף לניקיטה שעמד ללכת לעולם הבא. ובא מלאך ונתן לו צאנס לחזור לחיים כדי לנסות לתקן את הטעיות שלו.

בערב חג המולד בשנת 2017 משתנים חייו של האומן היהודי הרוסי־אמריקני ניקיטה נתנִאל קוּזנִצוֹב לבלי הכר, בעקבות פגיעת חיידק קטלני שמשגר אותו היישר לעולם הבא.
בטרם יעבור סופית לצד השני עליו להתייצב למשפט, שנערך באולם בו הצופים הם רואים ואינם נראים. סרט תלת ממדי המוקרן בפניו בעודו יושב ליד הפסנתר שלו, מאפשר לו לחוות שוב אירועים משמעותיים בחייו: ילדות אומללה בפנימייה בברית המועצות של שנות השבעים, הפיכתו לכוכב רוק, הסתבכות עם הקג"ב ופרידה גורלית מאהובתו שנשארה מאחור, כשערק למערב על מנת לחיות חיי הוללות ריקניים של רדיפה אחרי פרסום וממון. 
כשהוא מלווה בנֵלוֹ, מלאך מוזר בעל כנף אחת שבורה, הוא מנסה לשכנע את אלוהים לתת לו הזדמנות נוספת לתקן את הטעויות שעשה במהלך חייו, ולהספיק לחזור בזמן לפני שיהיה מאוחר מדי.סיפור האהבה של ניקיטה ואנסטסיה נגדע בשעה שניקיטה נאלץ לברוח לאמריקה כדי להציל את עורו מפני השלטון הרוסי הרודף אותו, בעודו מבטיח לה שישוב. אלא שהזמן וחייו החדשים באמריקה משכיחים ממנו את ההבטחה ומותירים את אנסטסיה מצפה ומחכה. חייה הקשים ברוסיה והבחירות שעומדות בפניה של אנסטסיה לא מטיבים עמה והגעגועים לניקיטה אינם מרפים. ביום שעומד ניקיטה למשפט הוא מבקש הזדמנות נוספת... ומה שקורה מאז תוכלו גם אתם לקרא ולהיות מופתעים כמוני.
"מלאך להשאיל" הוא ספר מרגש, עצוב עד דמעות וסוחף בכתיבה מסתורית שלא מאפשרת להניח את הספר מהיד. הלוואי והיה אפשר לחזור מעולם המתים לעולם החיים .להגיע לבקר אותנו החיים. המתגעגעים. לאנשים היקרים שחברים לנו מאוד מאוד. הלוואי והיה לי חבר מלאך  שישמע את תפילותיו. ולהחזיר לו לכמה רגעים את הורי ז''ל היקרים..

"מלאך להשאיל"  ספר כלכך  מרגש,  ומותח בו זמנית. אהבתי מאד. זהו ספרה השלישי של סיון קיש, בוגרת לימודי רפואה באיטליה, שספריה הקודמים "שדות נלוזים" ו"לילה אחד בוותיקן" זכו לתשבחות רבות והפכו לרבי־מכר.

תגובות

הוסף רשומת תגובה

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

ברכת השחר עדות המזרח!

שעועית בסלק או טבחה בסלק ! וגם קוקלה!

כבודו כל הפרקים! פרק סיום העונה