פסטיבל הבובות בחולון היגיע!!

הפסטיבל הבינלאומי ה-24 לתיאטרון בובות.


הצגות לילדים ולמבוגרים, הצגות בכורה, אמנים מחו"ל, תערוכות, סדנאות ועוד, בפסטיבל הבינלאומי ה-24 לתיאטרון בובות שיתקיים השנה בין תאריכים 28 ביולי עד ה-6 באוגוסט, בחולון.   

   https://youtu.be/lzun50uVdS8
במשך עשרה ימים יציע הפסטיבל הבינלאומי לתאטרון בובות חוויה תיאטרלית לכל המשפחה עם עשרות מופעים, הצגות, תערוכות, סדנאות וחגיגה אמנותית.


בכורות הישראליות יכללו את ההצגות: 'שיכון גלויות' (זויה קניגסברג ושושנה דרור) – סיפורן האמיתי של היוצרות, שתיהן מהפריפריה החברתית, האחת בת לעולים מאתיופיה והשנייה עלתה מברית המועצות; 'הויטרינה של סבתא' (ליאת שבתאי) המבוססת על סיפוריה של סבתה האמיתית של היוצרת; 'טיול משפחתי' (רינת שטרנברג, תיאטרון קרטון), תיאטרון חפצים בו מגלמת היוצרת את תרצה חוקרת הטבע שבעזרת בובות וחפצים, משחזרת ביצירתיות ובהומור את חווייותיה מטיול ביערות אפריקה ו'סיפור מנייר' (אורית ליבוביץ נוביץ) המבוססת על שימוש בנייר, בעבודות cut-out, בתפאורותpop-up  ובציור חי. 

לצד ההצגות המופעים תפתח תערוכת הצילומים Que Bella'' – צילומיו של פיני סילוק המתעדים את הבובנאית בלה שקאטוב בת ה-75 עם בובותיה במצבים בלתי רגילים.

מחו"ל, יגיעו השנה, אמן המריונטות, ההונגרי, עתיר הפרסים, בנצה סרקאדי, עם מופע המריונטות של בודפשט, וקבוצת LOFT מקרואטיה שינחו כיתת אמן על יצירה אוטוביוגרפית עם בובות וחפצים.

הפסטיבל מציע גם הצגות ברוסית: 'למה אין גן עדן עלי אדמות' הצגה למבוגרים של התיאטרון 'אלף' -  קבוצת עולים שעלתה לא מכבר לחיפה מסנט פטרסבורג שם היו מאוגדים כתיאטרון "'שלושארבע'. ו'מנדל של הספרים' אף היא הצגה למבוגרים (ע"פ סיפור קצר מאת שטפן צווייג) בכיכובו של הבובנאי והשחקן הוותיק יצחק פקר, את הצגה ביים הבמאי העולה אלכסנדר מיכאלוב, שניהל טרום עלייתו תיאטרון גדול באוראל, רוסיה.

המוזיאון לאמנות תיאטרון הבובות יהיה פתוח בימי הפסטיבל לקהל הרחב – הכניסה חופשית. 

מנהל אמנותי וכללי של מרכז תיאטרון בובות ושל הפסטיבל: אילן סביר. אתר הפסטיבל:  bubot.net לרכישת כרטיסים: 03-6516848 רחוב רמז 13 חולון.תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

ברכת השחר עדות המזרח!

שעועית בסלק או טבחה בסלק ! וגם קוקלה!

כבודו כל הפרקים! פרק סיום העונה