פסח 2019 לכל המשפחה במרכז המבקרים של יקב טורא!


לא תאמינו לי. ממרום גילי שאני מטיילת במקום שכף רגלי לא דרכה בו. ממש סוג של קדושה הרגשתי כשהגעתי לכאן כמו משה רבינו נגלה לעני מחזה מרהיב ביופיו. כמו שה, אמר למשה "של נעלך מעל רגליך כי המקום שאתה עומד קדוש הוא" .כך הרגשתי מהיופי ההררי והעצים והגבעות והאבנים הכבדות והגדולות. שבטח אם יכלו לספר את כל מה שקרה באזור השומרון . כמה ספרים היו נכתבים.אז היה לנו סיור עיתונאים ובלוגרים וכך זה התחיל. דרך אגב כל החששות שהיו לי לפני כן נעלמו כלא היו. הרגשתי שאני מטיילת בארצי שלי בבטחון מלא. וכך כולנו צריכים להרגיש . לטייל ללא חשש. התחלנו באתר הארכיאולוגי בהר גריזים הרגשתי כאילו הגעתי לעטיקות קסריה. כל כך קרוב למרכז. וכאילו נסענו לארץ אחרת.ממש סיפורים מעניינים יש בתולדות השומרוןץ כל סיפורי האבות קשורים לשומרון. המשכנו להכרנו את הזוג וורד וארז בן סעדון. טילנו ברמים ושמענו מפיו איך התגלגל להיות יינן הוא וזוגתו. המשכנו ליקב הבוטיקץ הטעים והמיוחד במינו שם הוגשה לנו ארוחת צהרים טעימה מאוד  וכשרה .ממליצה להגיע בתאום מראש ולשמוע את סיפור חייהם איך הכירו ואיך התגלגלו למקום . נשאיר לכם טעם להגיע ולהיות סקרנים. 


טעימות יין ללא תשלום * סיורים במרכז המבקרים * סרט מיוחד לילדים

 21-24.4.2019 בין השעות 09:00-17:00
25.4.2019 בין 10:00-13:00

במהלך חוה"מ פסח מוזמן הקהל הרחב לבקר ביקב טורא ביישוב רחלים. במרכז המבקרים של היקב יתקיימו פעילויות חינם לילדים ולהורים כמו טעימות יין ושמן זית תוצרת יקב טורא, מפגש עם ורד וארז בן סעדון בעלי היקב שיספרו למבקרים כיצד ואיך הקימו את היקב, מהו תהליך ייצור והפקת יינות, אילו יינות מתאימים למאכלי בשר ו/או למנות חלביות?, מהם הזנים השונים של יינות אדומים ולבנים? תהליך הביקבוק והשעם ועוד. לילדים יוקרן סרט מיוחד לילדים המסביר מהו תהליך ייצור היין ביקב.
סמוך ליקב ממוקם המעיין המשודרג לזכרו של אייל יפרח ז"ל. המעיין המלאכותי צופה אל עבר הרי השומרון הירוקים ובנוי בצורת אייל, וסביבו ציליה, מדשאה, פינות פויקה ומנגל ושולחנות פיקניק לטובת המטיילים.
מרכז מבקרים פתוח בחוה"מ פסח 21-24 אפריל בין השעות 09:00-17:00. ב-25.4 בין 10:00-13:00
כניסה ללא תשלום.

יקב "טורא" הינו יקב אחוזה משפחתי ומוקפד (Estate Winery), בין הבודדים הקיימים בישראל. זהו יקב בו בעלי היקב, ארז וורד בן סעדון, הם גם הבעלים של הכרמים הנמצאים באזור, ומכרמים אלה מגיעים הענבים ליקב.

 
מארזי מתנות לחג

 ארז בן סעדון בכרם הענבים.


היקב שהוקם בשנת 2003, ומהבציר הראשון יצרו 1200 בקבוקים, גדל בהתמדה ועד לבציר 2017 הגיע היקב לייצור של כ- 100,000 בקבוקים בשנה. כרמי היין נטועים החל משנת 1997, ביישוב ברכה. הכרמים התגלו ככרמים מהאיכותיים ביותר בארץ. הם נהנים מטרואר ייחודי ונדיר ומתנאי גידול אולטימטיביים. תנאים אלו נובעים ממיקומו של הכרם על הר בגובה 850 מטר, החשוף לרוח המערבית. הערפל השורה על הכרם עד שעות הבוקר המאוחרות ומזג האויר במקום (16 מעלות בלילות הקיץ עם לחות של 98%, ומינוס 4 מעלות בחורף ולפעמים גם שלגים) חברו יחד עם אדמת הטרה-רוסה הסלעית ומעניקים לענבים איכות יוצאת דופן שהפכה לשם דבר באזור וברחבי הארץ. זהו מיקום אופטימלי לגידול ענבי יין משובחים, מרוכזים ואיכותיים. כל מגוון יינות היקב מאוזנים, בעלי טעם וארומה ייחודיים ובכך מבטאים את השילוב הנכון בין תנאי גידול מצוינים, ידע ואהבה רבה לאדמה ומבטיחים הנאה מירבית לצרכן.


תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

ברכת השחר עדות המזרח!

שעועית בסלק או טבחה בסלק ! וגם קוקלה!

כבודו כל הפרקים! פרק סיום העונה