כל מה שרצית לשאול ולדעת על הסרת שיער כל השיטות מובאות כאן

חלק זה הכי...
הכל על שיטות הסרת השיער ותוצאות סקר נשים חדש שבדק הרגלי הסרת שיער ועמדות לגבי שיער הגוף בגברים ונשים
השיער שעל גוף האדם האופייני ליונקים, שנועד למילוי תפקידים חשובים רבים כגון חימום, הגנה מפני חיידקים והפחתה של חיכוך וגירוי העור, הפך למטרד המשפיע על חיינו החל מבחירת בן הזוג,  ביצוע פעולות אינטימיות שונות ועד מציאת מקום עבודה.
ממצאים אלו ואחרים, נמצאו בסקר חדש ומקיף שערכה חברת "סינרון מדיקל", ענקית האסתטיקה העולמית, חברה ישראלית המפתחת טכנולוגיות בתחום האסתטיקה, ומציעה מגוון רחב של שיטות להסרת שיער לצמיתות באמצעות לייזר, IPL  או בטכנולוגיית הelos  הייחודית המשלבת גלי תדר רדיו עם אנרגיה אופטית.
הסרת שיער הגוף הינו פולחן ידוע מזה אלפי שנים. משאת נפשה של כל אישה כמעט, הוא להיות חלקה, והחלום משותף כמעט לכל הנשים בכל הגילאים!! על פי הסקר, שנערך על ידי חברת הסקרים "מדגם", בקרב מדגם ארצי ומייצג של נשים בישראל, עולה כי 98% מהנשים בגילאי 18-55 מסירות שיער גוף בשיטה כלשהי. אזורי הגוף הפופולריים ביותר להסרת שיער הם הרגליים, הידיים, המפשעות ובתי השחי.
שיטת הסרת השיער העיקרית בה משתמשות הנשים בישראל היא גילוח (35%) ובמקום השני טיפולים להסרת שיער לצמיתות (22%) ומכשירים חשמליים  (20%).
על אף שהגילוח משמש כשיטה עיקרית להסרת שיער, הרי שמרבית הנשים ציינו שהן סובלות מהחסרונות שלו: הצורך לבצע לעיתים תכופות (77%), השיער גדל מהר מידי (69%) וגרימת חתכים ושריטות (56%).
שיעור שביעות הרצון הגבוה ביותר מבין כל השיטות נמצא בקרב מטופלות הלייזר! 44% דיווחו שהן  מרוצות מאוד מטיפולי הלייזר.
תעשיית הסרת השיער מגלגלת מיליארדים ברחבי העולם כולו. האישה האמריקאית, למשל, מוציאה בממוצע 15$ בחודש החל מגיל 15 בו היא  מתחילה להסיר שיער. במהלך כל חייה היא תוציא כ- 10,000$ , מה  שהופך את שיטות הסרת השיער לצמיתות לפתרון כלכלי ונוח במיוחד לכל אחת.
כבר בסוף שנות ה '80 הוחל השימוש בלייזר להסרת שיער ובאמצע שנות ה '90 פותחה שיטת ה IPL. כיום זוהי דרך חיים של מודעות הטיפוח,  נשים וגברים כאחד מבקשים להסיר לתמיד שיער מיותר מאזורים רבים בגופם. הפרוצדורות השונות הפכו לפופולריות בכל העולם וגם בישראל, בעיקר כי מדובר בטיפול פשוט, יעיל ומהיר, בעלות נמוכה יחסית, וללא סיכון בלתי הפיך. 
במטרה לבחון את מידת השפעתו של שיער הגוף על סיטואציות שונות בחיינו, בדקה חברת "סינרון מדיקל" , בסקר הנשים, את העמדות שלהן לגבי מצבים שונים בהן נתקלות בשיעור יתר:
הגבר – שעיר לעזאזל:
"יצאת לדייט עם גבר שטמון בו הפוטנציאל להיות גבר החלומות, אולם שמת לב שהוא שעיר, עד כמה זה ישפיע על החלטתך אם להמשיך לצאת אתו ולתת לו את האפשרות להתקרב אליך אינטימית? "
כ- 41% מהנשים לא מעוניינות בגבר שעיר!! 11% ישלחו אותו להסרת שיער, והיתר לא ימשיכו לדייטים הבאים. רק 5.8% חושבות שגבר שעיר נראה גברי יותר!
53% לא שוללות קשר זוגי ואינטימי עם גבר שעיר.
שעירה - התקבלת לעבודה?
"לו היית נדרשת לראיין נשים לעבודה בחברתך, האם היה משפיע על החלטתך שיעור יתר של המרואיינת?"  בקרב 54% מהנשים, שיעור יתר של המרואיינת ישפיע לרעה על קבלתה לעבודה .33.7%  ציינו שזה לא כל כך ישפיע, והיתר ציינו שלא ישפיע כלל.
שיער ואינטימיות:
המרואיינות נשאלו עד כמה שיער מיותר בגופן (בין אם כזה שלא נוהגות להסיר, ובין אם שיער שהחל לצמוח לאחר הסרה) יגרום להן להימנע מפעילות אינטימית כלשהי (כגון יחסים, או מקלחת משותפת בצבא/בספא וכד'?  כשני שליש (77%) מהנשים דיווחו שזה יפריע להן ויעדיפו להימנע מפעילות כזו. 
השיטות המוצעות כיום להסרת שיער לצמיתות:
טכנולוגיית הלייזר:
הלייזר- גם לאחר  20 שנות וותק בשימוש לצרכי הסרת שיער וטיפולים רפואיים – מביא את החידושים המהפכניים ביותר בתחום.
שיטת הלייזר מבוססת על אנרגיית אור בעצמה גבוהה באורך גל אחד - קרן האור נקלטת על ידי הפיגמנט בשערה, והופכת לחום,  ובכך פוגעת  בשערה ומשמידה אותו.
עם השנים, השתכללו מכשירי הלייזר, והמתקדמים ביותר הם ממשפחת ה- Gentle  -  של חברת הלייזר המובילה "קנדלה"- ה- GentleLase Pro  וה- GentleMaxPro  -  מכשירים אלו מבצעים כמה סוגי טיפולים בנוסף לטיפול בהסרת השיער, כמו גם טיפול בחידוש העור ופיגמנטציה.
מכשירי הלייזר השונים להסרת שיער פועלים באורכי גל שונים, ומכשיר ה- Gentle Lase Pro  פועל באורך גל 755 ננומטר,  בעל היכולת להסיר אפילו שערות עדינות ופלומתיות, כאלה הנפוצות באזור הפנים.
מכשיר ה- Gentle Max Pro  משלב שני אורכי גל – 755 ננומטר ו-1064 ננומטר לטיפול בכל גווני העור, כולל עור שזוף, ומגוון רחב ביותר של גווני שיער.
לצד קרן הלייזר מופעל מכשיר הקירור הדינמי, DCD, הייחודי למכשירים של קנדלה, המגן על העור, מוריד את תחושת הכאב באופן ניכר, ועושה זאת בלי צורך בג'לים המלכלכים ולא נעימים או כל מקור חיצוני אחר של קירור. המכשירים נושאי אישור  FDA האמריקאי, וכן CE האירופאי והם בשימוש בקליניקות רפואיות וקליניקות אסתטיות בפיקוח רפואי בלבד.
משך סדרת טיפולים: משתנה לפי אזור הטיפול והגיל, ונע בין 6-10 טיפולים לסדרה בד"כ.
יתרונות בולטים: נוחות הטיפול, טיפול מהיר ועדין במיוחד המקצר את משך הטיפול ומספר הטיפולים הנדרשים, טיפול בשיער פלומתי,  בטיחותיות משופרת לגווני עור כהים.

טכנולוגיית   elōs -
בתחילת שנות ה 2000 פיתחה חברת "סינרון מדיקל" בראשותו של ד"ר שמעון אקהויז, טכניקת טיפול משולבת הנקראת  elōs   שילוב של שימוש באור ובאנרגיה חשמלית RF.
מכשיר הeMax  לדוגמא, הפועל בטכנולוגיית   elōs , הביא לפריצת דרך בתחום הסרת השיער בקליניקות הרפואיות. הוא פותח מתוך מחשבה לבצע הסרת שיער באופן בטיחותי בקרב בעלי עור כהה, באמצעות הפחתת השימוש באנרגיית האור, ובהוספת אנרגיה חשמלית (RF) כ'פיצוי'.
הטיפול מביא למעשה להרס שורש השערה באמצעות חימום דרך אנרגיה חשמלית בתדר גלי רדיו (RF) ושימוש באנרגית האור מופחתת. השימוש באנרגיית אור נמוכה יחסית, הוריד משמעותית את תופעות הלוואי, שכן, גלי הרדיו אינם נבלעים על ידי הפיגמנט. שיטת elos  מאפשרת שימוש גם בקרב אנשים בעלי גוון עור כהה.
משך סידרת הטיפולים: בדרך כלל בין 6-10 טיפולים לסדרה .
יתרונות השיטה: פתרון לבעלי גוון עור כהה, ירידה בתופעות לוואי כמו היפר-פיגמנטציה.
טכנולוגיית IPL -
שיטה נפוצה נוספת, הינה שיטת האור הפולסי  (Intense Pulsed Light ) או בשמה המקוצר IPL - המושתתת על הבזקי אור.
כבר ב-  1997 נתן ה- FDA    אישור לשיטה זו בכדי להסיר שיער. זוהי אחת מן השיטות המסורתיות הנמצאות  כיום בשימוש בקרב מכוני קוסמטיקה  רבים.
בשיטה זו פועלים מכשירים רבים, כדוגמת DEKA    האיטלקי.  השיטה מבוססת על שימוש בטווח גלים 500-1200 ננומטר המופעלים באמצעות מנורת הבזק.  
משך סדרת הטיפולים: סדרה של 6-12 טיפולים בד"כ , כאשר יש מרווח של כ- 4 שבועות בין הטיפולים.
יתרונות השיטה:  נגיש במיוחד ונמצא במכוני הטיפוח והקוסמטיקאיות, מחיר נמוך יותר.

הביתית:  - הפחתת שיער לצמיתות בבית-
את  אפשר וכדאי להכניס הביתה. מכשיר זה מיועד  להפחתת שיער לצמיתות בטכנולוגיית ה elōs .
ה-    – הוא מכשיר ביתי , מאושר FDA לטיפול בכל גווני העור, המאפשר להסיר שיער מיותר בנוחות ופרטיות בבית. הוא קל וידידותי לשימוש.  פועל באופן רציף  על כל האזור המבוקש, במהירות וביעילות. טכנולוגית elōs  הינה הטכנולוגיה המתקדמת בעולם לטיפולי עור והפחתת שיער לצמיתות.  elōs מבוססת על שילוב שתי אנרגיות שונות ומשלימות המופעלות בו-זמנית, המבטיחות יעילות קלינית ובטיחות מרבית, האנרגיה מחממת ומטפלת בזקיק השערה ביעילות ובבטיחות מרבית לדיכוי גדילה מחודשת של השיער.  השימוש  מתאים לכל גווני העור וצבעי השיער, מתאים לשימוש בגוף ובפנים.  
משך סדרת טיפולים: 6-8 טיפולים בהפרש של  כשבועיים האחד מהשני.
יתרונות השיטה: אינטימיות ביתית, זמין ונגיש בבית, ללא כאב, אפשרות ליותר ממשתמש אחד על כל מכשיר, מחיר נוח,  קל וידידותי לשימוש, בטיחותי.


10 כללי בטיחות להסרת שיער בלייזר – מומחי "סינרון מדיקל" :
1.      שיזוף – קרם הגנה, קרם הגנה ועוד הגנה... לא להגיע לטיפול להסרת שיער מכל סוגיו בזמן שאת שזופה.   השיזוף מגביר באופן ניכר את הסיכון לכוויות בזמן הטיפול.  
2.      עור נקי – לפני הטיפול העור חייב להיות נקי מכל תכשיר טיפוח.  אין להימרח  בקרם גוף, בשמים, דאודורנט וכו'. אם קיימת אדמומיות קלה או אי נוחות לאחר הטיפול, ניתן להיעזר בביאפין כקרם מרגיע. אולם אם התגובה ממשיכה גם לאחר יום, כדאי ליצור קשר עם המטפל.
3.      אלחוש – אם הטיפול מכאיב לך, ממש אין צורך לסבול! ניתן לבקש אלחוש. קיימים סוגים רבים, מהם הידועים ביותר הם הלידוקאין ו"אמלה". האלחוש המתאים ביותר נקבע באופן אינדיבידואלי. ישנם מכונים אשר משתמשים בגז צחוק ובמכשירי קירור.
4.      הגודל לא קובע –  נכון שניתן לטפל ביותר מאזור אחד בו זמנית.  יחד עם זאת, זכרי כי יש לקחת בחשבון מה הוא סוג האלחוש אותו את מעדיפה , כי שימוש ב"אמלה" למשל, לא מומלץ לשימוש בשטח נרחב, כי היא נספגת בדם.  
5.      צמיחה - רצוי להגיע לטיפול כאשר אנו יודעים שאנו בצמיחה המלאה שלנו.  וזאת  כדי  שנפיק את המקסימום מהטיפול, מאחר והלייזר עובד ע"י חימום השערה עצמה, הטיפול יעיל רק בזמן שיש שיער.
6.      לבריאות - אין להגיע לטיפול אם אנו נוטלים רואקוטן או תרופות אחרות ללא ברור עם הרופא המטפל. כמו כן, היסטוריה של מחלות קשות / כרוניות (מחלה ממארת, אפילפסיה, זאבת, סוכרת, פסוריאזיס) או כל שינוי במצב הבריאותי,  מחייב התייעצות עם הרופא המטפל.
7.      מזל טוב! אם את בהריון , דחי את הטיפולים עד אחרי הלידה . אם את בהריון או מניקה, יש לשאול לפני שימוש באמלה.
8.      גילוח – ככל שעברת יותר טיפולים, השיער הופך ליותר דק ועדין. שיערות דקות מטופלות באופן שונה, לכן מומלץ לשאול את המטפל כיצד הוא מעדיף שתגיעי במהלך הטיפולים, האם מגולחת, עם שיער, או אולי יום יומיים לפני הטיפול, כדי להתאים את הפרמטרים לשיער שלך.
9.      קעקוע - אם יש לך קעקוע, מומלץ לכסות אותו לפני הטיפול!   חשוב להבין כי הקעקוע עלול להיפגע מקרן הלייזר, התוצאה יכולה להיות כואבת והופכת לכוויה, ואף עלולה לפגוע בשלמות הקעקוע.
10.   הלייזר הוא בטוח, אבל יש סיכונים. לייזר יכול להיספג ע"י העיניים, גם אם לא פגע בעין באופן ישיר.  לכן כל הנוכחים בחדר חייבים ללבוש משקפי מגן. אנשים עם עור כהה נמצאים בסיכון גבוה יותר לתופעות לוואי שונות. חשוב לשוחח על כך עם הרופא ואפילו לבקש בדיקה במקום לראות את התגובה.
יתרונות הלייזר עולים על חסרונותיו. למרות שלא תמיד נוח לשמור על הכללים והדבר כרוך במאמץ, הלייזר ידוע ביתרונות שלו ובאיכות החיים שנזכה לאחריו. הוא נפלא לאנשים שסובלים מדלקת בזקיק השערה, ונטייה לצמיחה הפוכה. הוא מאפשר להישאר עם עור נעים ולא עוקצני  וחוסך  זמן רב בתחזוקה יום יומית. אין ספק שהשבט אמר את דברו !!!

טעויות נפוצות בהסרת שיער:
מאת מומחי סינרון מדיקל
למרות הניסיון הרב שיש לכם,   יכול להיות שאתם עושים טעות בזמן ביצוע ההסרה ואתם אפילו לא מבינים את זה.  להלן הטעויות הנפוצות והדרך להימנע מהן:
פילינג כדי לא ללכוד אותן - לא משנה באיזו שיטת הסרת שיער בחרת,  כדי להימנע מצמיחה הפוכה ושיערה חודרנית לאחר הגילוח, כדאי להשתמש בקרם גוף עם חומצת אלפא הידרוקסי, אשר מסייעת בטיפול בעור יבש. הקרם יגרום לתאים מתים ליפול וימנע משיערות חודרניות לצמוח במידה ויש לך נטייה שכזו. את הקרם עדיף להתחיל לאחר היום השלישי של הסרת השיער.

בלי פרצופים- אנשים רבים מעוותים את הפרצוף בזמן שהם מתקרבים אל המראה המגדילה ומורטים את הגבות  וזו טעות מוגדלת,  הרמת הגבות או כיווצן, יגרום לך למרוט גבות שלא התכוונת. כאשר מרפים את הפנים ומביטים במראה כאשר השרירים לא מתוחים, המבנה האמיתי של הגבה משתקף ולכן המריטה תהיה נכונה ומדויקת ולכן לא יהיה כאן מקום לטעויות.
שעת הגילוח -  אחת הטעויות הנפוצות היא להתגלח בבוקר לאחר הלילה כאשר הרגליים מתנפחות  מעט. כדי להשיג גילוח חלק וסגור, רצוי לגלח בערב.
אל תהיה נפוח -  אם אתם מעוניינים להתגלח בזמן שאתם עושים אמבטיה חמה, יש לבצע את הגילוח מיד עם הכניסה לאמבטיה, תוך עשר דקות במים חמימים, הרגליים הופכות ליותר מנופחות מה שיוריד את איכות הגילוח.
להב משונן- רופאי העור לא ממליצים על שימוש חוזר בסכיני גילוח, העלול לפגוע ב איכות הגילוח ולגרום לדלקות עור. כדי להפיק גילוח טוב, מומלץ להחליף סכין הגילוח כל ארבעה גילוחים, או להשתמש בסכין חד פעמית .
נגד כיוון הצמיחה-  על מנת לגלח באופן החלק ביותר כדאי להשתמש בקצף גילוח ונגד צמיחת השיער.
טיימינג- אחת הטעויות הנפוצות בהסרת שיער בשעווה, הנה קוצר הרוח בהמתנה מטיפול לטיפול, כאשר מבצעים הסרה בשעווה, כדאי לקחת בחשבון לפחות ארבעה שבועות. הסרה בשעווה צריכה להיות שהשערות באורך אינץ' אחד לפחות.(2.5 ס"מ).
טכניקה- הטכניקה קובעת, כאשר משתמשים בסדן להסרה בשעווה, יש למשוך את העור המתוח בכיוון ההפוך לקריעת הרצועה, אם זה לא יעשה באופן הזה, סוף הטיפול יכול להיות מלווה בחבורות כחולות.

 שיהיה יום חלק!!!

תגובות

  1. למי שמחפש מכוני יופי במתאימים ביותר עבורכם להסרת שיער בלייזר טיפולי פנים ועוד.. יכול לבדוק באתר בימי

    השבמחק

הוסף רשומת תגובה

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

ברכת השחר עדות המזרח!

שעועית בסלק או טבחה בסלק ! וגם קוקלה!

כבודו כל הפרקים! פרק סיום העונה