כניסה לילדי ירושלים חינם!

הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם בירושלים יפתח מחר את שעריו לציבור הרחב  לפי הנחיות משרד הבריאות
הכניסה לילדי ירושלים חינם
הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם יפתח מחר, יום רביעי 6/5/2020, את שעריו בפני הקהל על פי הנחיות משרד הבריאות. המבקרים יוכלו להיכנס לגן בתיאום ובהרשמה מראש.
הגן הבוטני דאג לחיטוי אזורי הקהל והשירותים הציבוריים, יבקר את כמות הנכנסים ואת התנהלות הקהל במהלך הביקור, על פי הנחיות משרד הבריאות.

בשל הצורך בבקרה על כמות המבקרים ורמת מיגונם, יחויבו המבקרים בהנחיות הבאות:
מכירת הכרטיסים תתבצע מראש באתר בימות וכך גם התשלום ותהיה לפי שעות; המבקרים יתבקשו לנוע בגן תוך שמירה על מרחק בין משפחות/קבוצות, ולהימנע מהתקהלות של למעלה מ- 10 אנשים; כל מבקר יחויב במדידת חום שתבוצע בכניסתו לגן  (לא תותר כניסה למי שחום גופו עולה על  38מעלות); כל מבקר חייב להצטייד במסכה אישית ומומלץ גם שימוש בכפפות (למעט הפטורים מהחובה על פי הנחיות שבתוקף).
אפשר יהיה לטייל בגן הבוטני בכל החלקות, נציין כי הגן משתרע על 120 דונם וניתן להכניס בו מאות אנשים בו זמנית על פי הנחיות משרד הבריאות

תום עמית, מנכ"ל הגן הבוטני מציין כי: "לאחר חודש וחצי בו הגן הבוטני נסגר למבקרים אנו מאושרים להודיע  שבהתאם להנחיות משרד הבריאות והתו הסגול , הגן יפתח את שעריו לכל תושבי ירושלים וישראל  כולה. אני ממליץ בחום להגיע לבקר במרחבים האדירים של הגן וליהנות מהפריחות, המים הזורמים, מהאויר, ממראות וניחוחות הטבע שנמצא כרגע בשיא פריחתו ו..מקצת שפיות".

שעות הפתיחה:
ימים א'-ה': 9-17
יום ו':  9-14
שבת : 9-17
הוראות הגעה- יש לרשום בווייז: "גן בוטני חניון תחתון". זה שער הכניסה הראשי היחיד שפתוח.
מחיר: ( יש לשלם מראש באתר בימות ) https://bit.ly/2YvXqHZ
ילדים ירושלמים עד גיל 18- חינם (בהצגת ת"ז).
מנויי הגן- חינם (בהצגת מנוי).
מבוגרים מעל גיל 18- 35 ₪

הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם הוא פנינה של טבע בלב ירושלים. הגן פועל כמרכז חינוכי ומחקרי ומכיל אוסף מגוון של צמחים מכל העולם בתצוגה גיאוגרפית. הגן הינו מוקד לבילוי, לתיירות ולאירועי תרבות כמו גם מרכז לחינוך, הדרכה ומחקר. זהו הגן הבוטני הגדול בישראל, שטחו משתרע על פני 120 דונם, ובו אוסף הצמחים החיים הגדול ביותר בישראל ובמזרח התיכון. בגן גדלים יותר מ-6,000 מינים וזנים של צמחים שונים מהעולם, המוצגים בשש חלקות גיאוגרפיות ורובן פורחות כעת (אפריקה הדרומית, אירופה, אמריקה הצפונית, אוסטרליה, דרום-מערב ומרכז אסיה והים התיכון). חלקות הגן מדמות את נופי הצומח של כל אזור ומציגות נופים מרהיבים לאורך כל השנה.
כיום הגן נמצא בתקופת האביב ופורח. בכניסה לגן תצוגת פרחי בר מסחררת ומרבדי טופח ריחני בריח משכר.
בחלקת דרום אפריקה שלל שיחי מרווה ואינסוף צמחים בשרניים מיוחדים ואחרים.
בחלקת אסיה תוכלו ליהנות מדגנים שונים יפים, אל תפספסו את חלקת החקלאות, שם תוכלו לראות חיטה, שעורה, פול ועוד. חלקת הים התיכון בקצה הגן מוצלת ויפה, כאן פורחים שיחי לוטם, שלהבית ושלל פרחי בר.

לפרטים נוספים: הגן הבוטני האוניברסיטאי טל. 02-6794012  באתר ובעמוד הפייסבוק של הגן
ניתן להזמין כרטיסים רק דרך אתר בימות https://bit.ly/2YvXqHZ

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

ברכת השחר עדות המזרח!

שעועית בסלק או טבחה בסלק ! וגם קוקלה!

טבחה בחצילים טריפולטאי!